Iluminacja. Dzieła Natury-Roztocze w BWA

Wystawę promującą autorski album Bartosza Dybowskiego można już oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska.

Autor prezentuje najcenniejsze i niepowtarzalne kadry wyselekcjonowane z bogatego archiwum fotograficznego. Wybrane ujęcia przedstawiają subtelność roztoczańskiej natury, w tym: roztoczańską zjawiskowość, zakątki kulturowe, osobliwość roztoczańskich wsi, życiodajność rzek i stawów, leśne trakty,  spowite mgłą pola i łąki.

Prezentowane fotografie wykonane są w  większości aparatami analogowymi formatu: 6×7 cm i  6×17 cm na profesjonalnych diapozytywach barwnych. W albumie recenzje i słowo zamieścili: fotograf krajobrazu Mieczysława Wieliczko oraz poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „Akcent” – Waldemar Michalski.

Teksty zawarte w albumie zostały przetłumaczone również na j. angielski.

Wystawa w BWA czynna będzie do 15 września.

Bartosz Dybowski – urodził się w 1976 roku w Warszawie. Studiował grę na wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył w roku 2002. W trakcie studiów w Akademii Muzycznej podjął naukę w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Od wielu lat jego zainteresowania biegną dwoma nurtami, obejmując nie tylko muzykę, ale także fotografię. W zainteresowaniach fotograficznych główne miejsce zajmuje pejzaż. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych w Polsce i Niemczech, kilkudziesięciu kalendarzy i wielu publikacji w albumach i czasopismach. Od kilku lat fotografuje także dla firmy architektonicznej. Szerokie zainteresowania współczesną techniką kreacji obrazu wykorzystuje, projektując plakaty, afisze, foldery itp. W swym dorobku ma wiele tego typu prac, wykonanych na zamówienie organizatorów festiwali, przeglądów, kursów, warsztatów artystycznych. Fotografie jego autorstwa umieszczane były w programach wielu instytucji artystycznych, między innymi Filharmonii Narodowej.

/źródło: www.bartoszdybowski.com/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *