„Godzina dla Ziemi ”

W najbliższą sobotę o 20:30 zgasną światła na zamojskim Ratuszu, oświetlenie na terenach pofortecznych również zostanie wyłączone. Zamość po raz kolejny bierze udział w ogólnoświatowej akcji pn. „Godzina dla Ziemi ” organizowanej przez WWF. 

W wyznaczonym terminie miliony ludzi na całym świecie na godzinę gaszą światło-w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W 2021 w Polsce akcja Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk nim zatęsknimy”.

WWF zwraca uwagę na problemy Morza Bałtyckiego, to m.in.: brak zrównoważonego rybołówstwa, przeżyźnienie wód Bałtyku i związane z tym procesem przydenne strefy pozbawione tlenu (tzw. martwe strefy), a także odpady morskie- zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe (tzw. sieci widma), zmiana klimatu- to czynniki zagrażające przetrwaniu ekosystemu Morza Bałtyckiego w kształcie, w jakim go znamy obecnie.

Na stronie internetowej WWF-u można podpisać petycję do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ochrony ekosystemu Morza Bałtyckiego.

Więcej informacji https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

„Godzina dla Ziemi” odbywa się w Zamościu od 2009 roku.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *