Koncert w Zamojskiej Orkiestrze: Z Nowego Jorku do Zamościa – 29.05.2015

koncert z carnegie hallInformujemy o niezwykłym koncercie kameralnym, który odbędzie się już niebawem w Sali Koncertowej Orkiestry. Jest on niezwykły gdyż, jedna z wykonawczyń pochodzi z Zamościa i kariera zawiodła ją aż do Carnegie Hall w Nowym Jorku!

29 maja 2015 roku, godz. 19.00 – Sala Koncertowa Orkiestry

Koncert z Carnegie Hall w Zamojskiej Orkiestrze
Laureatów pierwszej nagrody oraz nagrody specjalnej Judges’ Distinction Award na American Protégé International Music Talent Competition w Nowym Jorku (USA)

WARSAW PIANO TRIO
w składzie:
Klaudia Olborska – skrzypce
Małgorzata Latoszek – wiolonczela
Klaudia Kudełko- fortepian – pochodząca z Zamościa

Program:
Joseph Haydn – Trio fortepianowe G-dur nr 1
I. Andante
II. Poco Adagio
III. Finale. Rondo all’Onagrese. Presto.

Sergey Rachmaninov – Trio elegijne g-moll nr 1
I. Lento lugubre

Max Bruch – Trio fortepianowe c-moll op. 5
I. Andante molto cantabile
II. Allegro assai
III. Presto

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze Orkiestry
Zamość, ul. Partyzantów 2, tel. 84 638 48 33 oraz przez Internet.

Klaudia Kudełko (ur. 1994r.) urodziła się w Zamościu, gdzie rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w klasie Ewy Gajewskiej, następnie w klasie Alicji Słupskiej. Naukę kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu dr Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Obecnie jest studentką drugiego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego, równocześnie kontynuując kameralistykę pod kierunkiem profesor Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

Klaudia w 2005 roku rozpoczęła czynne uczestnictwo w Międzynarodowych Warsztatach Pianistycznych takich jak Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu, Warsztaty Pianistyczne “Idea ,Obraz, Technika” w Rzeszowie, Warsztaty Pianistyczne im. Teodora Leszetyckiego w Kielcach , gdzie miała przyjemność pracować z wybitnymi pedagogami takimi jak Andrzej Jasiński, Edward Wolanin, Oksana Rapita, Jerzy Sterczyński, Waldemar Wojtal, Michał Szczepański, Hubert Rutkowski, Wojciech Kocyan oraz wielu innych. Brała udział w wielu konkursach pianistycznych, do jej osiągnięć należy II nagroda na Konkursie “Młodzi Wirtuozi” im. Carla Czernego w Zamościu (2007), wyróżnienie na Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim (2010), III nagroda na Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2011), tytuł laureata Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (2011), nagroda specjalna Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego (2012), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków “Citta di Barletta” we Włoszech (2012), II nagroda w kategorii open na Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2013), II nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach w kategorii Trio Fortepianowe (2014), III nagroda na Turnieju Pianistycznym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy. Do jej ostatniego sukcesu należy Pierwsza Nagroda oraz Nagroda Specjalna Jurorów na American Protege International Music Talent Competition w Nowym Jorku, na którym artystka wraz ze swoim triem fortepianowym (Klaudia Olborska-skrzypce, Małgorzata Latoszek- wiolonczela) zaproszona została do udziału w koncercie w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie- Carnegie Hall w grudniu bieżącego roku.

Klaudia Kudełko debiutowała wykonując wraz z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie Koncert A-dur KV 488 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Artystka wykonywała również wielokrotnie Koncert f-moll op.21 Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Kwintetu Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, czy Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego. W roku 2011 miała przyjemność nagrywać utwory kameralne oraz solowe dla Polskiego Radia. Występowała w wielu  miejscach w Polsce i za granicą, m. in. pod pomnikiem Chopina na festiwalu Chopiniana, w Pałacu na Wyspie, oraz Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Pałacu w Radziejowicach, czy na Zamku Królewskim w Waszawie. Jest stypendystką Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Fundacji Kościuszkowskiej w Stanach Zjednoczonych.

Warsaw Piano Trio powstało październiku w 2013 roku.  Obecny skład to Klaudia Olborska (skrzypce), Małgorzata Latoszek (wiolonczela) oraz Klaudia Kudełko (fortepian). Początkowo w trio grała Daria Grzegorz (wiolonczela). Artystki są absolwentkami Warszawskiej Szkoły Talentów – Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a obecnie studiują na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół prowadzony jest przez prof. Krystynę Makowską – Ławrynowicz. Pomimo krótkiego okresu współpracy, trio bardzo szybko rozpoczęło rozpoczęło działalność konkursową. W marcu tego roku artystki zdobyły II miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (Łomianki/Warszawa), a w kwietniu – III miejsce na Turnieju Kameralnym w trzech odsłonach(Bydgoszcz). Ich ostatnim a zarazem niewątpliwie najważniejszym sukcesem jest pierwsza nagroda oraz nagroda specjalna na American Protege International Music Talent Competition w Nowym Jorku (USA). Warsaw Piano Trio zostało zaproszone z tej okazji na koncert w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – Carnegie Hall, gdzie artystki będą miały przyjemność wystąpić 21 grudnia.  Warsaw Piano Trio brało udział w warsztatach  u wybitnych pedagogów, gdzie zespół określany był jako posiadający niezwykłą wrażliwość i piękne brzmienie. Współpracowały z profesorem Januszem Kucharskim, Tomaszem Strahlem, Joanną Ławrynowicz – Just czy Alexandrem Gebertem. Artystki występowały w wielu miejscach w Polsce m. in. w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Pałacu w Radziejowicach, czy na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *