Projekt „Kierowco nie pij – szanuj życie” w zamojskim Ekonomiku

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Od 23 października 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu (Ekonomik) rusza kolejny projekt, pt. „Kierowco nie pij – szanuj życie”. Projekt finansowany jest przez Miasto Zamość.

W zajęciach warsztatowych na temat szkodliwości alkoholu i jego destrukcyjnym wpływie na kierujących wszelkimi rodzajami pojazdów uczestniczyć będą uczniowie naszej szkoły i innych zamojskich szkół ponadgimnazjalnych, mieszkający na terenie miasta Zamościa.

Spotkania prowadzone przez psychologów i pedagogów będą odbywać się w czterech piętnastoosobowych grupach. W ramach zajęć będą wykorzystywane w calach dydaktycznych alkogogle – urządzenia służące do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu- obniżenia koncentracji, spowolnienia czasu reakcji, zmian w ocenie odległości oraz braku koordynacji ruchowej. Na potrzeby projektu zakupione zostały cztery pary alkogogli- dwie modele nocne oraz dwa dzienne.  Model A- dzienny- o zakresie 0,4- 0,6 promila, model B- dzienny- o zakresie 0,8- 1,5 promila, model C-nocny- o zakresie 0,6- 0,8 promila, model D- nocny- o zakresie 1-1,7 promila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *