Policjanci ze Skierbieszowa pomagali rodzinie, której samochód ugrzązł na leśnej drodze

Policjanci ze Skierbieszowa pomogli francuskiej rodzinie, której samochód ugrzązł w błocie pośrodku lasu. Zgłoszenie zostało przekazane przez pracownika systemu ECALL poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Obywatele Francji byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni całą sytuacją. Dzięki funkcjonariuszom udało się im wyjechać samochodem z błota oraz dotrzeć do Zamościa. Tam pomogli francuzom przy zakwaterowaniu w jednym z hoteli, gdzie bezpiecznie spędzili noc.

Ubiegłej nocy, około godz. 21:00, dyżurny zamojskiej Policji z systemu alarmowego pojazdu otrzymał zgłoszenie, że osoby znajdujące się w mercedesie potrzebują pomocy. Zgłoszenie zostało przekazane przez pracownika systemu ECALL poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Przekazane dane lokalizacyjne wskazywały, że pojazd znajduje się na terenie gminy Stary Zamość, w okolicach miejscowości Krasne.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Patrol z Posterunku Policji w Skierbieszowie sierżant sztabowy Paweł Kwiatkowski i starszy sierżant Przemysław Sołoducha, przy pomocy mobilnych urządzeń służbowych ustalił współrzędne miejsca, gdzie może znajdować się pojazd, z którego wysłano zgłoszenie z prośbą o ratunek. Pojechali we wskazywane miejsce i na drodze gruntowej w środku lasu zauważyli pojazd, który zapadł się w błotnistym podłożu. Wewnątrz były trzy osoby – dwie dorosłe i 7-letnie dziecko, obywatele Francji. Byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni sytuacją. Jednak nie potrzebowali fachowej pomocy medycznej. Osoby te nie mówiły w języku polskim. Pomimo utrudnionego kontaktu policjanci zdołali porozumieć się z odnalezioną w lesie rodziną. Korzystając z komunikacji niewerbalnej mundurowi dowiedzieli się, że rodzina podróżowała Drogą Krajową numer 17, chcieli objechać miejsce wypadku w miejscowości Podkrasne. Przy pomocy nawigacji satelitarnej wybrali drogę przez las i tam mercedes, którym podróżowali ugrzązł w błocie.

Nie obyło się bez pomocy ciężkiego sprzętu, policjanci na miejsce wezwali holownik, operator maszyny „wydostał” mercedesa z błota. Następnie policjanci pojechali z obywatelami Francji do Zamościa. Pomogli im zakwaterować się w jednym z hoteli, gdzie zmęczona rodzina bezpiecznie spędziła noc.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *