Zamojscy policjanci na podium wyścigu kolarskiego „Majka Gran Fondo 2024”

Monika Mazur i Radosław Wasilewski policjanci zamojskiej komendy z sukcesami zakończyli kolarskie zmagania wyścigu „Majka Gran Fondo 2024”. Podczas Mistrzostw Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrzostw Polski Policji ze startu wspólnego wywalczyli miejsca ma podium. Monika Mazur w kategorii K4 kobiet została mistrzynią, a w jeździe indywidualnej na czas – wicemistrzynią. Radosław Wasilewski natomiast w wyścigu ze startu wspólnego był trzeci.

W dniach 8 i 9 czerwca bieżącego roku w Dobczycach i Myślenicach odbyły się międzynarodowe wyścigi „Majka Gran Fondo 2024” pod patronatem medalisty olimpijskiego Rafała Majki. Impreza wchodzi w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W ramach wyścigu rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Policji. Wśród rywalizujących policjantów byli również Monika Mazur z zamojskiej komendy Policji oraz Radosław Wasilewski funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie.

Zmagania podzielone zostały na dwa etapy.

Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. W tym wyścigu Monika Mazur zajęła II miejsce, a Robert Wasilewski w kategorii wiekowej M1 był trzeci.

Natomiast w niedzielę, 9 czerwca w wyścigu ze startu wspólnego kolarze mierzyli się na dystansach Gran Fondo (86,1 km), Medio Fondo (68,1 km) i Adventure (48,5 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali na dystansie 68,1 km. Na ciężkiej górzystej trasie z licznymi przewyższeniami nasza koleżanka Monika Mazur w kategorii wiekowej do mety dojechała jako pierwsza, a w kategorii OPEN Policjantki – jako druga. Radosław Wasilewski w swojej kategorii wiekowej uplasował się natomiast na miejscu trzecim.

Na dystansie Medio Fondo reprezentacja polskiej Policji w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz władze miasta. Podczas ceremonii rozdania nagród obecny był również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz inspektor Szymon Sędzik Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, którzy ramię w ramię z innymi zawodnikami startowali w wyścigu.

Serdecznie gratulujemy naszym zamojskim policyjnym kolarzom i życzymy dalszych sukcesów.

szczegółowe informacje o wyścigu znajdziesz tutaj

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *