Zbieramy Krew dla Polski w Zamościu

W piątek 26.06.2015 r swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali mogli oddać mieszkańcy Zamościa. Akcja trwała w godz. 9:00-14:00 na parkingu przy ul. Przemysłowej 10. Zbieramy Krew dla Polski” – to hasło kampanii jednej z sieci supermarketów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Krew w Zamościu można było oddać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), zaopatrzonym specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne pobieranie krwi.
Warto mieć na uwadze, że każda jednostka krwi jest na wagę złota

Możesz oddać krew jeśli: masz nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, ważysz co najmniej 50 kg, cieszysz się dobrym zdrowiem. Zabierz ze sobą dowód osobisty.

Każdy krwiodawca otrzymał breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Jest to nowość, wprowadzona w ramach propagowania idei pierwszej pomocy. Wśród krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe.

Dodatkowe atrakcje podczas akcji w Zamościu to poczęstunek dla krwiodawców, pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa, konkurs plastyczny oraz punkt informacyjny – “Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.

To już ósma edycja ogólnopolskiej akcji “Zbieramy krew dla Polski”. Do tej pory udało się zebrać ponad 10,6 tys. litrów krwi.

Fotorelacja Janek Cios

One thought on “Zbieramy Krew dla Polski w Zamościu

  • 26 czerwca 2015 o 16:49
    Permalink

    Dlaczego ukrywacie nazwę sieci handlowej? Przecież to jest pod jej patronatem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.