V Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek – Zamość, 26.12.2014

26 grudnia o godz. 19 w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu odbył się V Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek w Zamościu, organizowany z okazji obchodów 5-lecia działalności Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra”.

W koncercie wystąpili: Ewa Plechawska – mezzosopran, Wojciech Ślusarski – tenor, Tomasz Białowolski- fortepian, Tomasz Bębenek – fortepian, Waldemar Skóra – saksofon, Dawid Kuryło i Kacper Romaszko – duet akordeonowy, przygotowanie Wojciech Tybulczuk, Chór Ziemi Zamojskiej „Contra” – dyrygent Anna Konopa-Cios.

Śledząc zawartość tematyczną kolęd, rodzących się przez wieki w różnych krajach i środowiskach, zauważamy, że odbijają się w nich wydarzenia historyczne, społeczne, moralne a nawet narodowe i patriotyczne. Również przebogata forma muzyczna kolęd ciągle odnawiana i chętnie dostosowywana do aktualnych trendów wpływa na ich przetrwanie. Wykonywane utwory pozwoliły wszystkim miłośnikom muzyki na wzniosłe przeżywanie okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Celem przedsięwzięcia jest integracja, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy między różnymi środowiskami twórczymi. W związku z tym, że zadanie kierowane jest do różnych grup społecznych, jego organizacja i realizacja ma wpływ na podniesienie kompetencji kulturalnych społeczeństwa, poprawę warunków do rozwijania aktywności twórczej oraz wzbogacania oferty zagospodarowania wolnego czasu. (organizator)

Honorowy patronat sprawują: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek- Ordynariusz Djecezji Zamojsko- Lubaczowskiej oraz Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa.

Organizator: Stowarzyszenie Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”, Klub batalionowy w Zamościu.

fotorelacja: Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.