Zamość – EUROPA CHRZEŚCIJAŃSKA, spotkanie z prof. Mirosławem Piotrowskim

W Zamościu w niedzielne popołudnie w Zamojskim Domu Kultury odbyło się spotkanie na zaproszenie Zarządu Oddziału Zamość Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” z prof. Mirosławem Piotrowskim, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa lubelskiego. Tematem spotkania była konferencję zatytułowaną „EUROPA CHRZEŚCIJAŃSKA”.

W dobie dzisiejszego szaleństwa w Europie i naciskom Unii Europejskiej na lokowanie imigrantów do poszczególnych krajów trzeba sobie zadać pytanie komu zależy na przewrocie w Europie, kto za tym stoi, czy grozi nam islamizacja Europy, po ponad 1000 – letniej historii chrześcijańskiej Polski islamizacja Polski. Czy postawa wybranych przez nas w wolnych wyborach europosłów czy nasza postawa potrafi przeciwstawić się takim właśnie działaniom.

Prof. Mirosław Piotrowski, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa lubelskiego powiedział min. iż są w Parlamencie Europejskim takie frakcje i europarlamentarzyści, którzy bardzo mocno popierają eutanazję, związki partnerskie( geje, lesbijki,Q) dążą do Europy aby panowała ,, cywilizacji śmierci”.Papież Benedykt XVI i papież Franciszek przeciwstawiają się aby takie związki stawiać na równi z rodziną. Powiedział również,że nie podoba się w Unii Europejskie,że są takie dwie ,,czarne owce” jak Polska i Węgry, które przeciwstawiają się takim praktykom i hamują min. napływ imigrantów. Poseł Piotrowski przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który bardzo troszczył się o Europę i obserwował zachodzące zmiany …,,światu grozi niebezpieczeństwo zastąpienia marksizmu inną formą ateizmu, który wychwalając wolność zmierza do zniszczenia podstaw porządku naturalnego i moralności chrześcijańskiej”

My jako Polacy w jaki sposób możemy się obronić przed zagrożeniami płynącymi z zachodu, pewnie przez modlitwę tak jak to robią Krucjaty Różańcowe w całej Polsce i min.w Zamościu /https://www.facebook.com/krucjatazamosc/,czy przez udział w  nadchodzących wydarzeniach https://zyciezamoscia.pl/zapowiedz/rozaniec-do-granic-w-diecezji-zamojsko-lubaczowskiej/ czy nasza postawa pozwoli zachować chrześcijańskie tradycje i zachować ,,cywilizację miłości”

O przemyśleniach na te trudne tematy Mirosław Piotrowski pisze w swoich najnowszych publikacjach pt,, Zmierzch EUROPY” i ,, EUROPO co dalej?”

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *