Zamość – 5. „Eskapady Kresowe” dzień drugi cz.2

Wyprawy w najdalsze zakątki świata – rowerem, kajakiem, jachtem i pieszo, zdobywcy Korony Ziemi i podróżnicy oraz ich zdjęcia, książki, filmy i prezentacje z pasjonujących eskapad to wszystko można było zobaczyć i posłuchać na 5. Zamojskim Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe” , który odbył się w dniach 27-29 września 2019 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” byli: Leszek Cichy, Monika Witkowska, Wojciech Lewandowski, Dariusz Załuski, Anna Kamińska, Grzegorz Koszałka, Jan Chmielewski, Radosław Łysiak. Dodatkowo, swoje prezentacje i relacje przekazali lokalni podróżnicy i zdobywcy: Marek Marcola, Jan Wardach, Damian Miechowicz oraz zamojska grupa z wyprawy „Iran 2019”: Paweł Kulik, Mirosław Kawałko, Tomasz Duszejko, Dariusz Pluta, Józef Kwaśniak i Jacek Podkościelny.

Organizatorem wydarzenia było Zamojskie Towarzystwo Turystyczne, współorganizatorami: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Klub Wysokogórski Lublin

W drugim dniu 28.9.2019 | sobota | Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu wystąpili ;

18:00 Jacek Podkościelny, Paweł Kulik, Mirosław Kawałko, Tomasz Duszejko, Dariusz Pluta, Józef Kwaśniak – Na dachu Persji

18:30 Grzegorz Koszałka – Przez Lodowce Centralnego Karakorum

19:00 Anna Kamińska – Kobiety górą

20:00 Wojciech Lewandowski – Tajemnice Andów

21:00 Leszek Cichy – Gdyby to nie był Everest – 40 lat później… oraz

Gość specjalny kierownik Polskiej Wyprawy na k2 zimą Krzysztof Wielicki laureat Złotego Czekanu, najważniejszego wyróżnienia górskiego na świecie .

Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. Jest członkiem Explorers Club i laureatem licznych nagród m. in.: Księżniczki Asturii w dziedzinie Sportu (2018), Lowell Thomas Award (2001) i Superkolosa (2007).

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *