Zamojska Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

We wczorajsze, piątkowe popołudnie (12 kwietnia) po mszy świętej o godzinie 17:00 z kościoła pw. św. Krzyża ulicami Zamościa przeszła Droga Krzyżowa organizowana przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej . W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej prowadzili uczniowie i rodzice oraz nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu, a nawiązywały one do wizyty w naszym mieście papieża Jana Pawła II.
Ostatnia stacja Drogi krzyżowej zlokalizowana była na Rotundzie Zamojskiej.

Wieczorem, dnia 12 kwietnia 2019 r., spotkaliśmy się aby przeżywać drogę naszego Pana, która z miłości do nas zawiodła Go na krzyż. 20 lat temu upalnego, czerwcowego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć również w drodze, drodze naszego rodaka, Wielkiego Jana Pawła II. Drodze, którą podjął z miłości do bliźniego, do rodaków, do polskiej ukochanej ziemi. Mimo upływu dwóch dekad, pamiętamy, że On podobnie jak Chrystus upadał. Widzieliśmy to na własne oczy.

Utrudzony przemierzał tysiące kilometrów, by przywrócić ludziom Ducha. Podczas swojej pierwszej pielgrzymki wołał „Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” Nawiedzając zamojskie ulice, nam również przypominał o tym, co mamy w naszej ziemi najcenniejsze: „Kiedy kontempluję piękno tej ojczystej ziemi, uprzytamniam sobie ten szczególny wymiar zbawczej misji Syna Bożego. Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku. A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy, o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu, którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.” (z homilii Ojca św. w Zamościu).

Wyruszyliśmy w tę kolejną zamojską, miejską drogę krzyżową, drogę zamojskiej wspólnoty. Chcieliśmy, aby w roku rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Zamościa prowadził nas Duch Święty, rozpalał w nas swe dary i przynosił upragnione owoce.

W przygotowanie rozważań oraz ich odczytanie byli zaangażowani nauczyciele, uczniowie oraz rodzice Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu. Szczególne podziękowania dla pani Moniki Zawiślak – powiedział mam dyrektor w/w szkoły ks. mgr lic. Mariusz Skakuj.

Zamojska Droga Krzyżowa

Wczoraj ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa

Opublikowany przez Życie Zamościa Sobota, 13 kwietnia 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *