X Zamojskie Dyktando po finale

W środę, 31 stycznia, odbył się finał X Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Do konkursu zgłosiło się blisko 900 uczniów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. Do finału zakwalifikowało się 54 uczniów szkół średnich, gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Nad przebiegiem finału czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyła dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura.

Podczas ogłoszenia wyników, do finalistów zebranych w auli PWSZ w Zamościu zwrócił się rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował uczestnikom dojścia do finału, a nauczycielom podziękował za przygotowanie uczniów do konkursu oraz przeprowadzenie etapu szkolnego. Dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura podkreśliła szeroki zasięg konkursu i duże nim zainteresowanie.

Zwyciężczynią X Zamojskiego Dyktanda została uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie Aleksandra Kołodziejczyk, która w nagrodę otrzymała smartfon. Drugie miejsce zajął Stanisław Adamowicz, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Miejsce trzecie zajęła Maria Bojarczuk z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Wśród laureatów naleźli się także: Filip Przyczyna z I LO w Zamościu (4 miejsce), Patryk Luty z I LO w Zamościu (5 miejsce), Agnieszka Gałka z ZSBiO w Biłgoraju (6 miejsce), Michał Krzaczek z II LO w Zamościu (7 miejsce), Agnieszka Karabin z I LO w Zamościu (8 miejsce), Dominika Koperwas z I LO w Zamościu (9 miejsce), Julita Syta z I LO w Biłgoraju (10 miejsce).

( inf. i fot. PWSZ Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *