Koncert u Namysłowiaków: Rodzina Straussów – 16.01.2015 r.

16 stycznia 2015 roku o godz. 19:00 odbył się wspaniały koncert Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w jej siedzibie pt. “Rodzina Straussów”.

Znakomicie pomyślany i opracowany, a przede wszystkim perfekcyjnie wykonany spektakl słowno-muzyczny o utalentowanej rodzinie Straussów.  Polki i walce zachwycały pełną widownię, a niezwykły przekaz słowno-wizualny w wykonaniu dyr. Tadeusza Wicherka był majstersztykiem w tym temacie. Wyjazd do Wiednia może okazać się dyskusyjny. Mamy to w Zamościu – powiedzieli Krystyna i Krzysztof Serafin

Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie bilety zostały sprzedane z dużym wyprzedzenie,. Widać, że potrzebne są ciekawe koncerty i mieszkańcy Zamościa potrafią to docenić. To również dowód, że Orkiestra Symfoniczne im. Karola Namysłowskiego doskonale spełnia swoją misję z tak wspaniałym dyrygentem, Tadeuszem Wicherkiem.

W programie zagrano utwory:
Fest Marsch, Schatz Walzer, Marsz Hiszpański,Cachucha Galopp, Rosen aus dem Suden, Diplomaten Polka, Bahn Frei
Kunstler Quadrille,Cagliostro Walzer, Im Krapfenwald, Kaiser Josef Jubel, Marsch, Eljen a magyar, Jockey-Polka,Banditen Galopp, Radetzky Marsch.

Fotorelacja: Mirosław Chmiel 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.