Wiosenne Lekcje Ekologii – podsumowanie

20150619_092546_1Około 200 dzieci ze szkół miasta Zamość i powiatu zamojskiego wzięło udział w plenerowych Wiosennych Lekcjach Ekologii organizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu.

Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili nowoczesny Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu oraz Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W RZZO dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem zakładu, zobaczyły m.in. starą kwaterę, gdzie przez lata funkcjonowało wysypisko śmieci, nową kwaterę składowania odpadów a także sortownię i kompostownię.
Uczniowie byli zainteresowani głównie segregacją odpadów, pracą kompostowni i organizacją pracy w RZZO. Poznali zasady działania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów, gdzie nieodpłatnie przyjmowane są m.in. odpady wielkogabarytowe, “elektrośmieci”,  zużyte baterie i akumulatory,  a także odpady zielone pochodzące z pielęgnacji ogrodów.

Zdaniem nauczycieli, którzy brali udział w Wiosennych Lekcjach Ekologii, była to ciekawa inicjatywa, która powinna zachęcić uczniów do segregowania odpadów i dbałości o środowisko.

Wśród szkół biorących udział w Projekcie została rozlosowana nagroda niespodzianka. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Kalinowej 5a w Zamościu.

Tekst i fot.: PGK Zamość

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *