Uroczyste otwarcie Latarni Polski Cyfrowej w Zamościu – 28.08.2015

28 sierpnia o godzinie 16:00, w Wartowni przy ul. Szczebrzeskiej 5 w Zamościu miało miejsce uroczyste otwarcie Latarni Polski Cyfrowej. Organizatorem inicjatywy było Miasto Zamość wraz z Barbarą Kolbus – Latarnikiem Polski Cyfrowej.

Latarnia Cyfrowa to punkt wyposażony m.in. w sprzęt komputerowy, w którym mieszkańcy Zamościa w wieku 50+ będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach m.in. z zakresu korzystania z Internetu, poczty elektronicznej czy obsługi aparatu fotograficznego lub tabletu. Jest to również miejsce spotkań organizacji pozarządowych, dygitalizacji lokalnych zasobów fotograficznych, jak i wspólnego prowadzenia bloga przez seniorów. Turytom udzielana jest pełna informacja o atrakcjach Zamościa. Latarnia jest czynna od początku sierpnia codziennie w godz. 11:00 – 21:00.

Gospodarzami latarni są Latarnicy Polski Cyfrowej – wolontariusze wprowadzający w świat usług cyfrowych.

Realizacja projektu p.t. „Cyfrowe Wrota” jest możliwa dzięki pozyskaniu grantu w ramach Projektu systemowego finansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Pozyskane pieniądze pozwoliły na zakup sprzętu niezbędnego do wyposażenia latarni.

 

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *