Tour de Pologne 2022. Sprinterski finisz w Zamościu. Wygrywa Gerben Thijssen

Drugi etap w całości odbył się na Lubelszczyźnie. Ten dzień rozpoczął się w Chełmie, trzecim pod względem liczby ludności mieście województwa lubelskiego. Na trasie do zdobycia było, aż trzy Premie Lotne LOTTO. Pierwsza w Hrubieszowie, druga w Tomaszowie Lubelskim, Powiecie Tomaszowskim i ostatnia w Szczebrzeszynie, Powiecie Zamojskim. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie Premie Górskie PZU IV kat. Podjazd w Michalowie-Kolonii i zaraz po niej kolejna wspinaczka po Premię Górską PZU IV kat. w Sabaudii. Zawodnicy wjeżdżając na linię mety w Zamościu,  musieli pokonać blisko 9 kilometrową rundę wokół „perły renesansu”.

Kolarze dwukrotnie przejechali pętlę ulicami Zamościa:  Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prosta, Namysłowskiego, Powiatowa, Sikorskiego, Lubelska, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopowa, Żdanowska. Zakończenie wyścigu nastąpiło na ulicy Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Okrzei, gdzie wyznaczono metę dla uczestników Tour de Pologne.

Zwycięzcą 2 etapu Drutex w Zamościu  został Belg Gerben Thijssen z ekipy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, ale koszulkę klasyfikacji generalnej Energa Grupa ORLEN założył Norweg Jonas Abrahamsen (Uno-X Pro Cycling Team).

Nasza fotorelacja

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *