Tango z Leśmianem na Zamojskiej Starówce

W związku z Rokiem Leśmiana w Zamościu 16 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 na Rynku Wielkim w przestrzeni Starego Miasta Zamość rozpoczęło się wydarzenia „Tango z Leśmianem”

W piątkowe popołudnie organizatorzy „Tanga z Leśmianem” chcieli przywołać na kilka godzin klimaty Zamościa z lat, kiedy mieszkał i tworzył w naszym mieście genialną poezję poeta nad poetami Bolesław Leśmian.W pierwszej części wydarzenia „Tango z Leśmianem” organizatorzy zaprosili do zwiedzania miejsc związanych z przebywaniem poety w Zamościu, któro poprowadzili  przewodnicy z Koła Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich.

Na „Tanga z Leśmianem” zapraszają; Teresa Madej główny pomysłodawca, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu: Małgorzata Bzówka, Janusz Myka właściciel Szkoły Tańca MYKA, Maria Rzeźniak Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich, Janusz Nowosad dyr. Zamojskiego Domu Kultury oraz Adam , Wiesław Kulik.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne, które pokrzyżowały plany wydarzenia  „Tanga z Leśmianem” kolejne przygotowane punkty programu zostały przeniesione na następny termin, o którym poinformujemy państwa bo szkoda tych wszystkich starań i poniesionego trudu aby to wszystko schować,, do szuflady” . Zobaczcie państwo jak organizatorzy się przygotowali.
Jest to przedsięwzięcie towarzyszące 42. Zamojskiemu Latu Teatralnemu.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *