ŚWIETLISTY OGRÓD W SERCU MIASTA! – Ogród Wyobraźni

Ogród Wyobraźni po raz pierwszy rozkwitnął na zamojskim rynku 1 grudnia o godzinie 18:00 
W samym centrum miasta pojawił się malowniczy ogród. Jednak ożywać będzie się wyłącznie po zmroku, tworząc przy tym zachwycający świetlno-muzyczny spektakl.
W tym roku Zamość zaskoczył mieszkańców oraz zwiedzających miasto turystów zupełnie nowym, oryginalnym pomysłem na świąteczne dekoracje. Oprócz choinki i tradycyjnych iluminacji bezpośrednio kojarzących się ze świętami na zamojskim rynku pojawił się jedyny w swoim rodzaju multimedialny Ogród Wyobraźni. Każdy jego element został szczegółowo zaprojektowany w taki sposób, aby pobudzał wyobraźnię i nawiązywał charakterem do stylu architektury ogrodowej.
Spacerując wśród świetlistych tuneli, migoczących roślin i rozświetlonych krzewów mieszkańcy i turyści mogą posłuchać miłych dla ucha dźwięków znanych utworów muzyki klasycznej. Wśród nich zabrzmi: Kanon D-dur Johanna Pachelbela, Walc nr II Dmitrija Szostakowicza czy Muzyka Sztucznych ogni Georga Friedricha Haendla. Na kompozycję ogrodu o wymiarach ok. 80m x 30m składa się aż 200 tysięcy punktów świetlnych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *