Światełko Dla Orląt na Cmentarzu Obrońców Lwowa

Jeśli chcesz poznać historię miasta czy ziemi, idź na cmentarze….

Zapłonęło 2,3 tyś. zniczy – Światełko Dla Orląt na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Tym małym gestem środowiska gminy Susiec i Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu podziękowali i oddali hołd Orlętom Lwowskim za wolną Polskę.

“Światełko Dla Orląt” to już III edycja akcji, której inicjatorem jest proboszcz parafii Susiec ks. dr Andrzej Niedużak i płk Marek Kwiecień z WSHE im. Jana Zamoyskiego. W ramach „Akademickiego Światełka dla Orląt” studenci i kierownictwo WSHE dotarło też do Winnik. Nie tylko na Łyczakowie są pochowane Orlęta. Tam, gdzie ginęli, tam byli chowani. Tu, w Winnikach też były walki. Oni tu przyszli, poza Lwów, żeby bronić miasto. Na ręce proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny księdza dr Leona Salamona przekazano Dobrą Flagę Rzeczypospolitej. W dni świąt narodowych Rzeczypospolitej będzie eksponowana w tej niezwykle klimatycznej świątyni.

W imieniu organizatorów wielkie ukłony i podziękowania wszystkim osobom, instytucjom, szkołom, organizacjom, które włączyły się do naszej akcji. Wciongli musim tarabanić si du Lwowa… SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE! Zawsze wierny Tobie Polsko! MKw.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *