Sławomir Ćwik kandydatem na prezydenta Zamościa

Dzisiaj (13 sierpnia) na tarasie widokowym Bastionu VII Koalicja Obywatelska ogłosiła swojego kandydata, który powalczy o fotel prezydenta. To przedsiębiorca Sławomir Ćwik.

W skład Koalicji Obywatelskiej wchodziły: Platforma Obywatelska(PO), Nowoczesna(.N), Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), a dzisiaj oficjalnie potwierdzono fakt przyłączenia się do niej czwartego koalicjanta czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL).

Wiele osób pytało mnie kiedy zastanawiałem się nad startem w wyborach dlaczego to robię? Myślę, że jest to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności. Widzę, że Zamość potrzebuje skokowego rozwoju gospodarczego. Jeżeli nie zaczniemy rozwijać gospodarki w Zamościu miasto będzie podupadało. Mam spora wiedzę w tym zakresie, mam doświadczenie zawodowe, mam trochę kontaktów. Myślę, że warto to wykorzystać. Jednocześnie czuję sam wewnętrznie, że jestem coś winien Zamościowi- powiedział kandydat na prezydenta Zamościa.

Sławomir Ćwik jest rodowitym zamościaninem – tutaj się wychował, dorastał, tutaj wrócił po studiach i założył rodzinę.

Tutaj miałem szansę na odniesienie jakiegoś sukcesu życiowego. Myślę, że to należy się także młodym mieszkańcom Zamościa. Naprawdę nie muszą stąd wyjeżdżać do dużych miast, nie muszą emigrować za granicę. Tutaj można stworzyć atrakcyjne miejsca pracy, z godną płacą, które pozwolą im na to, że tutaj będą się realizować, tutaj rozwijać, zakładać rodziny i tutaj żyć. W tej naszej małej ojczyźnie – dodał Sławomir Ćwik.

Kandydat powiedział, że Zamość zasługuje na gospodarza, który będzie łączył wszystkich i współpracował ze wszystkimi. Takiego,  który nie będzie posługiwał się niedopuszczalnymi metodami, krytyką i zwalczaniem tych którzy myślą inaczej.

Koalicja po formalnym ustaleniu terminu wyborów przedstawi program wyborczy i wspólną listę kandydatów na radnych do Rady Miasta. Jednak już dzisiaj na konferencji prasowej poznaliśmy filary kolalicyjnego programu wyborczego. Znalazły się wśród nich: rozwój miasta, rozwój inwestycji, ściąganie kapitału z zewnątrz w celu utworzenia atrakcyjnych miejsc pracy z godna płacą, utworzenie z miasta przyjaznego mieszkańcom, bezpiecznego we wszystkich aspektach.

Poniżej materiały prezentujące kandydata oraz treść Deklaracji Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej:

Wywiady ze Sławomirem Ćwikiem:

wywiad_slawomir_cwik_1

wywiad_slawomir_cwik_2

Advertisements

One thought on “Sławomir Ćwik kandydatem na prezydenta Zamościa

  • 13 sierpnia 2018 o 20:32
    Permalink

    na Roztoczu jaka cenzura 🙂 kasuja komentarze pod newsem o Cwiku 🙂 złego słowa nie można powiedzieć 🙂 taka demokracja, dobrego zresztą tez 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *