Rasmentalism i Organek czyli koncertowo na Zamość na Okrągło

Hip –hopowy Rasmentalism  i rockowy Organek zagrali wczoraj (12 sierpnia) dla zamojskiej publiczności kończąc największa imprezę motoryzacyjną w Hetmańskim Grodzie.

Rasmentalism to grupa powstała w 2006 roku w Lublinie z inicjatywy rapera Rasa i producenta muzycznego Menta. Koncertowy skład zespołu współtworzy ponadto Marek “DJ Tort” Wieremiejewicz. Zespół zadebiutował na początku 2008 roku nielegalem „Dobra muzyka, ładne życie”. 7 grudnia 2009 roku odbyła się premiera albumu Rasmentalism zrealizowanego we współpracy z warszawskim raperem W.E.N.Ą. Materiał był promowany teledyskami do utworów “Na wstecznym” i “Sny na jawie”. W czerwcu 2011 roku nakładem wytwórni muzycznej JuNouMi Records ukazał się pierwszy minialbum formacji pt. EP. Wydawnictwo ukazało się na 12″ płycie winylowej w limitowanym do 500 egzemplarzy nakładzie. Minialbum stanowił zapowiedź albumu Hotel trzygwiazdkowy, który ukazał się tego samego miesiąca. Na wydanej przez sam zespół płycie gościnnie wystąpili Sqbass, W.E.N.A. i Małpa. Nagrania były promowane wideoklipem do piosenki “Delorean”. 10 grudnia 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Asfalt Records ukazał się pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży album Rasmentalism zatytułowany Za młodzi na Heroda. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in.: Eldo, VNM i Spinache. Natomiast oprawę graficzną albumu wykonał Grzegorz “Forin” Piwnicki. Materiał dotarł do 18. miejsca polskiej listy przebojów OLiS. Wydawnictwo poprzedził, również wydany w grudniu minialbum Niebomby / STU. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów “Drogowskazy”, “Niebomby”, “Stu” oraz “Off”.

źródło: Wikipedia

Natomiast Tomasz Organek to polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek. Jest absolwentem filologii angielskiej na UMK w Toruniu, przez dwa lata pracował jako nauczyciel. Kształcił się muzycznie na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej grając na gitarze elektrycznej. Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną Many Stylez napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 roku wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii. W 2009 roku grupa wydała drugi album długogrający pt. DoReMiFaSoFa, a w 2012 roku – trzeci pt. Hardkor i disko, w której udzielił się jako kompozytor, autor tekstów i producent. Jako gitarzysta Organek wystąpił gościnnie na płycie zatytułowanej Sequel autorstwa duetu Jacaszek/Miłka. W 2006 roku zagrał gościnnie na płycie Andrzeja Smolika pt. 3, z kolei w 2009 na albumie Kayah pt. Skała. W 2010 roku zaśpiewał w utworze „Mind Goes Blank” z płyty Fox Box Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu TOPtrendy 2010. Rok później zaśpiewał w utworze „Communication Breakdown” Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu WOW! Orange Music Festival 2011. W 2013 roku powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Głupi[10]. Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss” dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock.

źródło: Wikipedia

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Mirosława Chmiela

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.