Rok szkolny rozpoczęty

Dzisiaj (3 września) 17 700 uczniów, wychowanków i słuchaczy rozpoczęło nowy rok szkolny w 126 szkołach i placówkach działających na terenie Zamościa. W szkołach podstawowych nowy rok szkolny rozpoczęło dokładnie 4944 uczniów, a ponadgimnazjalnych 5131 uczniów.

Uroczyście rok szkolny 2018/2019 rozpoczęli także uczniowie i grono pedagogiczne w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Zamoyskiego.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele Rektoralnym. Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziedzińcu Akademii. W uroczystości rozpoczęcia roku uczestniczyły m. in. Monika Żur – dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, która zabrała głos i przekazała również list od Lubelskiej Kurator Oświaty i Wojewody Lubelskiego oraz Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Zamość, która pogratulowała świetnych wyników licealistów na tegorocznej maturze i przekazała życzenia od Prezydenta Zamościa.

Dyrektor szkoły, Bożena Krupa, wyraziła nadzieję, że nowy rok szkolny będzie owocny i satysfakcjonujący dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  Zwróciła też uwagę na to, że w życiu szkolnym ważne są nie tylko osiągnięcia naukowe, ale również życzliwość, uśmiech i przyjazna atmosfera. Szczególnie ciepło przywitani zostali pierwszoklasiści, którzy rozpoczynają naukę w 9 klasach o profilach: matematyczno – fizycznym, informatycznym, ekonomicznym, lingwistycznym, humanistycznym, prawniczym i biologiczno- chemicznym.

Po zakończonej uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

( inf. : UM Zamość i I Liceum Ogólnokształcące, fot. I Liceum Ogólnokształcące)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *