Prezydent Andrzej Duda w Zamościu – przemówienie z okazji Święta Straży Granicznej

Na Rynku Wielkim w Zamościu 16 maja odbyły się uroczystości 26. rocznicy powołania Straży Granicznej w Polsce. Na obchody przyjechał do Zamościa prezydent Andrzej Duda. Obecny był również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Za służbę i obronę granic Polski w niełatwych czasach podziękował prezydent Polski Andrzej Duda funkcjonariuszom Straży Granicznej. W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podkreślał wagę służby strażników granicznych dla bezpieczeństwa Polski. Dziękował im i ich rodzinom.
– W czasach, w których wiele granic nie obroniło się, wy obroniliście naszą granicę, wy bronicie naszej granicy – powiedział Andrzej Duda, nawiązując do kryzysu migracyjnego w Europie. Gratulując promowanym i wyróżnionym oficerom oraz ich rodzinom, podziękował im “za wspaniałą służbę i stanie na straży granic Rzeczpospolitej”.

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na tą piękną, niezwykle ważną, nie tylko dla państwa, ale przede wszystkim dla Rzeczypospolitej uroczystość, która odbywa się w tej tak niezwykłej scenerii wspaniałego zamojskiego rynku. Bardzo serdecznie za to dziękuję że mogę być z państwem i cieszyć się wraz z państwem tą promocją. Dzielić tą radość, a zarazem móc z całego serca pogratulować Państwu oficerom, Panom generałom, pogratulować państwa najbliższym – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W podobnym tonie wypowiadał się także Mariusz Błaszczak. Obaj politycy wyrażali się również ciepło o Zamościu, podkreślając nie tylko piękno miasta, ale również wydarzenia, dzięki którym zapisało się ono na kartach polskiej historii.

Na zakończenie uroczystości odbyła się musztra paradna i defilada. Po zakończonej uroczystości prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami.

Advertisements

One thought on “Prezydent Andrzej Duda w Zamościu – przemówienie z okazji Święta Straży Granicznej

  • 20 maja 2017 o 10:56
    Permalink

    szkoda ze p. Mirosław Chmiel przegapił takie wydarzenie, co sie z nim stalo ze go nigdzie ostatnio nie widac?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *