„Piękny uśmiech zdrowe zęby” Zamość 2017 w MDK podsumowany

 W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu 08.02.2017 r. (środa) o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017.
Konkurs organizowany był przez MDK w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK

Celem ww. konkursu była promocja zdrowia oraz minimalizacja wpły­wu chorób jamy ustnej na ogólny stan osób szczególnie narażonych na czynniki ryzyka choroby, kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu, a także wdrażanie troski o poprawę stanu zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy.

Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu, Salonem Firmowym „Meblik” w Zamościu, Radą Rodziców MDK wpłynęło 524 prac z 44 placówek z województwa lubelskiego.

Przyznano 38 nagród i wyróżnień, które wręczyli doktor Pani Danuta Marcyniuk oraz doktor Pani Bożena Cichosz z Wielospecjalistycznego Centrum Stomatologicznego w Zamościu. Pani Katarzyna Todys z Firmy Meblik oraz Pan Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Fundatorem nagród było Wielospecjalistyczne Centrum Stomatologiczne Sp. z. o.o. w Zamościu i Salon Firmowy „Meblik” w Zamościu, MDK Zamość, oraz Rada Rodziców MDK.

Otwarcie uroczystości uświetniła wychowanka zajęć wokalnych MDK prowadzonych przez Pana Pawła Kołodziejczyka Adriana Różańska piosenką „Radość najpiękniejszych lat” oraz inscenizacja szachowa pt.: „Zdrowe zęby” w wykonaniu wychowanków MDK przygotowana przez nauczyciela gry w szachy Pana Andrzeja Czochrę we współpracy z Panem Piotrem Johaniukiem nauczycielem zajęć teatralnych. Koordynatorem konkursu z ramienia organizatora była Pani Wioletta Brzozowska. Uroczystość prowadziła Pani Aleksandra Baranowicz.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *