Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Zamościu – 6.01.2015

6 stycznia 2015 r. ulicami Zamościa przeszedł Orszak Trzech Króli.
Setki zamościan wzięły udział w tym uroczystym wydarzeniu.
Orszak przemaszerował od Urzędu Gminy Zamość,  Trasa barwnego orszaku wiodła ulicami Peowiaków – Partyzantów – Łukasińskiego – Akademicką – Grodzką w kierunku Rynku Wielkiego i Katedry Zamojskiej..

Podczas przemarszu odbyły się III sceny biblijne:
1.Kościół p.w. Zwiastowania NMP (O.O.franciszkanie)
“Radość pastuszków” – przygotowana przez Osiedlowy Dom Kultury “Okrąglak”, młodzież Zespołu Szkół Nr.4 w Zamościu i Zespół Szkół Katolickich.

2.Kościół p.w. św.Katarzyny
“Narodzenie Pana Jezusa” – przygotowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu.

3.Rynek Wielki
‘Walka dobra ze złem” -przygotowana przez Grupę Teatralną “Warto” działająca przy Parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu, młodzież Zespołu Szkół Nr.5 w Zamościu.

Orszak Trzech Króli odbył się pod patronatem:
J.E Ks. Biskupa Mariana Rojka- Ordynariusza Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, Andrzeja Wnuka – Prezydenta Miasta Zamościa, Wójta Gminy Zamość -Ryszarda Gliwińskiego

Główne role w Orszaku odegrali mieszkańcy Zamościa i gminy Zamość. Zakończeniem Orszaku było nabożeństwo w Katedrze zamojskiej.

Poniżej biogramy odtwórców głównych ról na Orszaku Trzech Króli w Zamościu:

Trzej Królowie
Postać: Król Kacper

Wolańczuk Kazimierz
Mieszkaniec Zamościa, urodzony w 1964r, żonaty, wychowuje swoje oraz powierzone jego opiece, wychowaniu i edukowaniu dzieci w Niepublicznym Przedszkolu Językowym For kids w Zamościu. Z wykształcenia nauczyciel (UMCS), z zamiłowania oświatowiec.
Mówi: „Odgrywana postać króla Kacpra składającego pokłon i dary Dzieciątku Bożemu i Maryi niech będą znakiem przywiązania narodów europejskich do wartości i tradycji chrześcijańskich w jednoczącej się Europie. Cieszę się, że biorę udział w pierwszym Orszaku Trzech Króli w Zamościu i myślę, że wejdzie on do tradycji okresu bożonarodzeniowego w naszym mieście, ku radości najmłodszych mieszkańców Zamościa i okolic.”

Postać: Król Melchior
Radosław Kołodziejczuk
Lat 48, urodzony i wychowany w Zamościu w rodzinie katolickiej.
Szczęśliwy ojciec dwóch synów i kochającej żony Joanny. Aktualnie pracuję w Bursie Międzyszkolnej Nr.1 w Zamościu jako pracownik oświaty.
Posiadam doświadczenie jako społecznik, w Zarządzie Diecezjalnego Klubu Sportowego „Gaudium” Zamość. Bliska sercu jest mi działalność związkowa , gdzie jestem członkiem Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego sekcji pracowników Administracji i Obsługi w Zamościu.
Mówi: „W Orszaku Trzech Króli wcielę się w postać jednego z króli.
Jest mi bardzo przyjemnie , że Orszak Trzech Króli dotarł do naszego pięknego miasta ,a ja będę mógł wziąć udział wraz z rodziną w przemarszu. Serdecznie zapraszam przybywajcie, jak najliczniej.
Hobby: historia i sport

Postać: Król Baltazar
Bolesław Bełz
Żonaty – żona Alicja
Dwoje dzieci: córka Katarzyna, syn Piotr.
Członek Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu.
Mówi: „ Pełnienie funkcji Króla Baltazara traktuję jako wielkie wyróżnienie.
Orszak Trzech króli jest wspaniałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela”.

Święta Rodzina

Postać: Józef
Janusz Wójtowicz
Urodzony w Krynicy Zdrój w 1983 roku. Szczęśliwie żonaty z Agnieszką.
Obecnie wykonuje zawód pracownika wielozadaniowego w firmie Jeronimo Martins. Magister biologii Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Działacz społeczny. Członek Grupy Teatralnej „Bez Maski” z Mokrego. Jego hobby to fotografia przyrodnicza oraz nowinki ze świata technologii.
Mówi: „Jestem zaszczycony pełnieniem tak wyróżniającej mnie funkcji podczas Orszaku Trzech Króli w Zamościu. W naszym mieście przemarsz organizowany jest po raz pierwszy, dlatego cieszę się, że jako mieszkaniec Gminy Zamość mogę włączyć się w jego przebieg i z dumą reprezentować Gminę Zamość.

Postać: Maria
Agnieszka Wójtowicz
Urodzona w Zamościu w 1988 roku. Szczęśliwa mężatka, wierna towarzyszka swojego męża Janusza. Obecnie pracuje w Ośrodku Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość jako koordynator wydarzeń lokalnych na terenie Gminy Zamość. Posiada tytuł magistra inżyniera rolnictwa w specjalizacjach handlu i usług oraz agronomii i agrobiznesu w rolnictwie Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrem oraz Grupy Teatralnej „Bez Maski” z Mokrego. Jej hobby to rękodzieło artystyczne oraz kulinaria.
Mówi: „Wcielenie się w postać Maryi to dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że mogę wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, jakim jest Orszak Trzech Króli w Zamościu. Jako mieszkanka Żdanowa z dumą pragnę reprezentować swoją gminę i miejscowość podczas tego przemarszu.

Zapraszamy do galerii
foto. Janek Cios

foto.Mirosław Chmiel

Advertisements

One thought on “Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Zamościu – 6.01.2015

  • 6 stycznia 2015 o 18:59
    Permalink

    Serdeczne gratulacje dla Organizatorów !!!!!!!!!!!!!!!!
    WIELKIE  GRATULACJE  DLA  POMYSŁODAWCZYNI  ORSZAKU  W  ZAMOŚCIU, PANI  MAŁGORZATY  FARION 🙂  🙂 

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *