„Obiekty natury” Bogusława Bodesa w BWA

 19 października 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00. w BWA-Galeria Zamojska, ul. Staszica 27, 22-400 Zamość odbył się wernisaż wystawy „Obiekty natury” Bogusława Bodesa
BOGUSŁAW BODES urodzony w 1942 r. na Zamojszczyźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1967 roku w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego.
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska przygotowało wystawę prezentującą unikatową i oryginalną twórczość Bogusława Bodesa. Okazją ku temu jest Jubileusz 50-lecia pracy twórczej tego znanego w Zamościu i regionie artysty, absolwenta zamojskiego „Plastyka” oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Obecnie emerytowany pedagog Liceum Plastycznego w Zamościu, był jego długoletnim wicedyrektorem, a także promotorem licznego grona absolwentów tej szkoły. Wielu z nich ukończyło studia artystyczne i wspominają „swojego profesora” z dużą sympatią oraz wdzięczni za wprowadzenie na drogę „artystycznej przygody”.
Bogusław Bodes był jednym z założycieli oraz prezesem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków na Zamojszczyźnie, a także współinicjatorem założenia Galerii Sztuki Współczesnej, będącej w czasie swojego istnienia (lata osiemdziesiąte
i dziewięćdziesiąte minionego stulecia ), miejscem integracji i spotkań zamojskich plastyków).
Jakiś czas temu odłożył farby i pędzle, aby piłą, siekierą i dłutem kreować swoje „Obiekty natury”. Wykorzystując w tych działaniach korzenie, konary i gałęzie ściętych i skazanych na unicestwienie drzew, daje im drugie „artystyczne życie”. Jest aktywnym członkiem zamojskiego środowiska plastycznego, mającym ciągle nowe i ambitne plany twórcze.
Bogusław Bodes należy także do grona osób powołanych do Rady ProgramowejBWA – Galerii Zamojskiej. Służąc swoim doświadczeniem i dobrą radą przyczynia się do promocji i popularyzacji sztuk plastycznych na terenie Zamościa i regionu – współtworząc tym samym jego kulturalny wizerunek.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *