Zostań producentem “Filmu o Leśmianie”

Każda z osób czytających te słowa może zostać współtwórcą “Filmu o Leśmianie”. Jak to zrobić?
Wszystko kryje się za magicznym pojęciem crowdfundingu. Producentem filmu jest działające w Zamościu Towarzystwo Leśmianowskie. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Natasza
Ziółkowska-Kurczuk. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski, współpracujący z AurumFILM. Montażystą i producentem wykonawczym filmu jest Tadeusz Sosnowski. Realizacją dźwięku zajmuje się Włodzimierz Surdacki.
Film kręcono w gmachu Akademii Zamojskiej, Archiwum Państwowym w Zamościu, Sądzie Okręgowym, Muzeum Zamojskim, Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, w „Szkole Życia”, kawiarni Galicya-Cafe, w Domu Centralnym w mieszkaniu Bolesława Leśmiana, w Izbie pamięci Leśmiana w Iłży, Domu Sunderlandów i w „malinowym chruśniaku”.
– Towarzystwo Leśmianowskie ma już podpisaną umowę z Miastem Zamość na dotację która pokryje koszt wykonania zdjęć. Zostanie ona zgodnie z umową wypłacona po realizacji filmu. Powstanie scenariusza wsparło materialnie „Stowarzyszenie Autorów ZAiKS”. Otrzymaliśmy już pomoc od kilku bardzo życzliwych osób, które poniosły koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia ekipy filmowej – tłumaczy prezes Towarzystwa Leśmianowskiego Sławomir Bartnik. Autorzy filmu wykonali już sporo pracy, jednak dużo wciąż jest do zrobienia. Chodzi  szczególnie o:
 dokończenie montażu,
 skomponowanie i wykonanie muzyki do filmu,
 korekcję dźwięku oraz udźwiękowienie filmu,
 aktorską interpretację tekstów Bolesława Leśmiana (wiersze, pisma, listy),
 kolorkorekcję całego filmu,
 projekty animacji,
 realizację animacji komputerowych,
 tłumaczenie.
– Animacje do filmu zaprojektuje artystka z Zamościa, Magdalena Filipska, która zaprojektowała tematyczną leśmianowską księgarnię „Szkoła Życia” w Zamościu, a także wykonała instalacje w przestrzeni miasta. Te działania postprodukcjyjne będą niezwykle istotne dla walorów artystycznych filmu i poziomu jego wykonania. Chcielibyśmy też, żeby poezja Leśmiana uzyskała godną oprawę. Zależy nam by praca włożona w zdjęcia była poparta profesjonalną postprodukcją –
tłumaczy reżyser filmu Natasza Ziółkowska-Kurczuk.
Film ma wsparcie Miasta Zamość, ale brakuje pieniędzy na nagrania dźwiękowe i prace postprodukcyjne. By dzieło miało właściwy charakter i było odpowiednim hołdem dla Artysty potrzeba znacznie więcej funduszy niż zgromadzono. Stąd w “Towarzystwie Lesmianowskim” decyzja by projekt zgłosić do platformy PolakPotrafi.pl.
– Bez Waszego wsparcia nie będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie naszej wizji w pełni. Wiemy jednocześnie, że ci, którzy wesprą nasz film, będą mu kibicować, a to bardzo mobilizuje do
dalszej pracy.
Każdy sam zdecyduje jaką kwotę możesz przeznaczyć. Jesteśmy wdzięczni za każde otrzymane wsparcie – dopowiadają twórcy filmu.
Wpłat można dokonywać za pomocą platformy crowdfundingowej  https://polakpotrafi.pl/projekt/film-o-boleslawie-lesmianie
Więcej tłumaczy Sławomir Bartnik w filmie promującym zbiórkę na projekt.
LINK DO FILMU
Platforma działa na zasadzie “wszystko albo nic”. Oznacza to, że organizatorzy otrzymają środki jeśli uda im się zebrać w wyznaczonym czasie założoną sumę. Jeśli się to nie powiedzie pieniądze wracają na konta darczyńców. Pomysłodawcy “Filmu o Leśmianie” wiedzą, że hojność miłośników poezji autora “Malinowego chruśniaka” jest wielka i zakładaną kwotę 18 tysięcy złotych uda się zebrać bez problemu.
Dodatkowe środki przeznaczymy na:
 projekty animacji,
 realizację animacji komputerowych,
Jeśli zbierzemy 29 000 zł przygotujemy animacje komputerowe które zostaną wykorzystane w filmie. Animacje do filmu zaprojektuje artystka z Zamościa, Magdalena Filipska, która zaprojektowała tematyczną leśmianowską księgarnię „Szkoła Życia” w Zamościu, a także wykonała instalacje w przestrzeni miasta. Te działania postprodukcjyjne będą niezwykle istotne dla walorów artystycznych filmu i poziomu jego wykonania.
 oprawę graficzną,
 płytę CD z muzyką z filmu,
Chcielibyśmy, żeby poezja Leśmiana uzyskała godną oprawę, a przede wszystkim, żeby odrzeć ją z banalnej ilustracji muzycznej w postaci muzyki ludowej lub klasycznej. Jeśli zbierzemy 36 000 zł przygotujemy płytę z muzyką, a wtedy każdy kto wpłacił powyżej 50 zł dostanie również płytę CD.
 tłumaczenie filmu
Jeśli zbierzemy 46 000 zł przygotujemy wersje językowe, a wtedy każdy kto wpłacił powyżej 70 zł dostanie również płytę DVD z wersją językową.
– wyliczają autorzy projektu z Towarzystwa Leśmianowskiego.

A Ty wesprzesz “Film o Leśmianie”?

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *