O awarii sieci ciepłowniczej na konferencji

Dzisiaj (15 lutego)  w Hotelu Zamojskim odbyła się konferencja prasowa spółki Veolia Wschód.

W konferencji udział wzięli prezes zarządu spółki Veolia Janusz Lewicki, członek zarządu Roman Trześniowski oraz Marek Szmidt  dyrektor ds. technicznych.

Podczas konferencji przedstawiono chronologię zdarzeń z awarii sieci ciepłowniczej w dniach 9-13 lutego.  Jak podał prezes Janusz Lewicki awaria sieci nastąpiła w pięciu miejscach na ulicach:  Hrubieszowska, Peowiaków, Kamienna, Partyzantów Wyszyńskiego. Jej przyczyną było rozszczelnienie sieci w wielu miejscach. Dlaczego tak się stało nadal nie wiadomo – sprawa jest badana, a wyniki będą znane w ciągu najbliższego miesiąca.

W usuwaniu skutków zdarzenia i przy przywróceniu mocy grzewczej zaangażowanych było 35 pracowników spółki z Zamościa, Kraśnika i Międzyrzeca Podlaskiego oraz pracownicy 2 firm zewnętrznych. Przy usuwaniu awarii pracował ciężki sprzęt w ilości 3 koparek i 4 samochody ciężarowe.

Podczas konferencji poruszono także problem rekompensat dla użytkowników sieci, którzy ucierpieli w czasie awarii.

Dodajmy, że od 2014-2018 spółka wydała  prawie 15 mln zł na system ciepłowniczy  z czego na sieć ciepłowniczą wydano  5 mln. W  2019 roku zaplanowano wydać prawie 2,5 mln złotych.

Więcej informacji w naszym materiale video:

Konferencja prasowa Zarządu Veolia Wschód na temat awarii systemu ciepłowniczego,która miała miejsce 9 lutego w Zamościu.

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 15 lutego 2019

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *