Nowoczesny sprzęt od Tajwanu dla „Kroku za krokiem”

Właśnie dzisiaj (29 kwietnia) odbyło się uroczyste przekazanie darowizny jaką państwo leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Tajwan u wybrzeży Chińskiej Republiki Ludowej przekazało Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Stowarzyszenie otrzymało w darze wielofunkcyjny aparat do elektroterapii oraz laser biostymulacyjny. Oba sprzęty wykorzystywane będą w terapii pacjentów poprawiając jej skuteczność, a wykonywane zabiegi fizykoterapeutyczne będą miały głównie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zabiegi takie są niezwykle przydatne osobom niepełnosprawnym, które posiadają deformacje i zwyrodnienia w narządzie ruchu.

-Dzięki międzynarodowym kontaktom posłów informacje o naszym stowarzyszeniu i budowie “Rodzinnego Domu” dotarły aż do Tajwanu. Podjęliśmy kontakt z rządem Tajwanu, wymienialiśmy się listami, przedstawialiśmy, co jest konkretnie nam potrzebne. Otrzymaliśmy  aparat do elektroterapii i laser biostymulacyjny – sprzęt o wartości 7 100 zł. W poprzednich latach Stowarzyszenie otrzymało m.in. dofinansowanie na zakup busa od rządu Japonii czy wsparcie finansowe od Rotary International – mówi Kamil Kabasiński ze Stowarzyszenia “Krok za krokiem”.

W uroczystym przekazaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Stowarzyszenia oraz Szef Biura Przedstawicielskiego Tajpej – Ambasador Weber V.B. Shih oraz dyrektor działu spraw publicznych Corinna Hu.

Goście po przekazaniu darowizny wizytowali budowaną nową inwestycję Stowarzyszenia – „Rodzinny Dom” – Kompleks Terapeutyczno – Opiekuńczy dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *