Namysłowiacy i Hanka Rybka w koncercie „Gwiazdkowo Opowiastka”

(5 grudnia) odbył się w zamojskiej Katedrze tradycyjny koncert noworoczny. Zamościanie mogli usłyszeć w nim Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego wraz z podhalańską wokalistką Hanką Rybką.

Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek jak „A wczoraz wieczora’”, „Mizerna cicha” czy „Dzisiaj w Betlejem” w murach katedry wybrzmiały także góralskie utwory z autorskiej płyty Hanki Rybki „Gwiozdkowo Opowiostka” jak chociażby m.in. „Przy hornyj doliniy”, „Ujkowo kolędziołka” oraz „Zyń łowiycki, zyń”.

Dodajmy, że  Hanka Rybka to artystka  tworząca w klimatach etno i folk. Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra. Za krzewienie kultury polskiej w 2019 roku została odznaczona Medalem Gloria Artis. Podczas zamojskiego koncertu artystce towarzyszył zespół góralski w składzie: Andrzej Jarząbek – skrzypce, Paweł Trebunia – Tutka – altówka oraz Robert Czech – kontrabas.

 Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z koncertu

Koncert noworoczny w Katedrze Zamojskiej pt. "Gwiozdkowo Opowiostka" z udziałem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka oraz Hanki Rybki z zespołem z Zakopanego.

Opublikowany przez Życie Zamościa Niedziela, 5 stycznia 2020
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *