MAROKO W ZAMOŚCIU !

MAROCO

Zamojskie Towarzystwo Turystyczne już po raz kolejny zaprosiło miłośników podróży na wspaniałe spotkanie . Tym razem 17.04.2015 w CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I HISTORYCZNEJ  część przyrodnicza dotyczyła zagrożeń jakie wiążą się z przywożeniem z wycieczek zagranicznych nieznanych prezentów, czyli Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem CITES – Konwencja Waszyngtońska.

Wystąpienie nawiązało tematycznie do obchodzonego w dniu 3 marca ŚWIATOWEGO DNIA DZIKIEJ PRZYRODY ONZ pod hasłem “Poważnie o wymieraniu gatunków”.
“Konwencja Waszyngtońska
– ratunek dla ginących zwierząt i roślin
– zagrożenie dla zachłannych turystów na granicy”
O zagrożeniach opowiedział kolega Krzysztof Monastyrski znający z praktyki zawodowej problemy handlu dzikimi gatunkami zwierząt.

Przed prezentacją wieczoru Jacka Wnuka zobaczyliśmy pokaz tańca orientalnego zwanego potocznie tańcem brzucha, który także tańczony jest w Maroku. Wystąpiły tancerki: Natalia Kiersztyn i Marta Skrzyńska. z grupy Boomboxkids z D-Studia oraz Kalina Flak – finalistka Mistrzostw Europy Wschodniej z 2013 i 2014 roku w dziecięcej kategorii wiekowej, która szkoli sie i trenuje pod kierownictwem dyplomowanej instruktorki Pani Anety Lechowicz, która również jest finalistką Mistrzostw Europy
Wschodniej w tańcu orientalnym z 2013 i 2014 roku w kategorii wiekowej dorosłych.
Występ przy pełnej sali w Lunecie był prawdziwym hitem i atrakcją wieczoru.
Tuż po 19.00-ej głos zabrał gość wieczoru -Jacek Wnuk z Krosna, który zabrał nas w podróż po Maroku.
Wspaniałe zdjęcia mistrza i jego komentarz dopełniły czaru wieczoru. Na koniec autor sprawdził w krótkim quizie wiedzę zebranych a nagrodą za refleks i uwagę był piękny album fotografii Jacka Wnuka- Karpaty Wschodnie.
Jacek Wnuk  Fotograf, podróżnik, absolwent Fotografii Łódzkiej Filmówki i Geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje fotografowanie i podróżowanie rozwijał studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza wschodniokarpackie bezdroża, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny między innymi: Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Rosji, Bałkanów i Maroka. Pracował w Międzynarodowej Inicjatywie
Humanitarnej w Czeczenii. Założyciel i redaktor portalu KarpatyWschodnie.pl Autor albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus.

Foto.Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *