III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej “Chłopcy Malowani”

“Chłopcy Malowani” to tytuł III edycji Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej , który odbył się 17.04.2015 o godz.11.00 w klubie 3 Batalion Zmechanizowanego w Zamościu.

“Rozkwitały pąki białych róż”, “Dziewczyna z granatem”, “Rota”, czy “Dziś idę walczyć mamo” – to  niektóre utwory jakie można było usłyszeć podczas koncertu finałowego. Konkurs pozwolił młodym wykonawcom z jednej strony rozwinąć  swój talent artystyczny, z drugiej zaś był dobrą okazją do sprawdzenia się na polu rywalizacji scenicznej.

Konkurs wygrała Karolina Laik z ZS w Suchowoli, 2 miejsce – zespół wokalno-instrumentalny Melodia z Grabowca, 3. miejsce – zespół wokalno-instrumentalny z gimnazjum w Miączynie.

Wyróżnienia otrzymali; Julianna Paszt z Gimnazjum w Łabuniach oraz zespół wokalno – instrumentalny “Forte” z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu. Zespół z Grabowca jako dodatkowe wyróznienie został zaproszony do udziału w koncercie niepodległościowym w listopadzie w Klubie Batalionowym. Z kolei Julianna Paszt otrzymała dodatkowo poza wyróżnienie, nagrodę specjalną dowódcy 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu ppłk Tadeusza Nastarowicza.

Wykonania młodych artystów oceniało jury w składzie: Katarzyna Piwko – skrzypaczka, Anna Bartoń-Szuwara – z zarzadu spółki Eduzam, organu prowadzącego LO CSM Zamość, Piotr Szymański – muzykolog, lider grupy ONI, Miłosz Ferenc – instruktor z Klubu Batalionowego w Zamościu.

Nagrody ufundowali Artis Hotel&Spa, Verona Cafe & Ristorante, OSM Krasnystaw, sklep informatyczny IDF,, Centrum Gastronmiczne “Kora”, OSK Cabrio.  poseł Sławomir Zawiślak oraz spółka Eduzam, organ prowadzący LO CSM

Organizator 3. edycji –  Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość oraz Klub Batalionowy w Zamościu.

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

One thought on “III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej “Chłopcy Malowani”

  • 18 kwietnia 2015 o 11:28
    Permalink

    W II etapie inny skład JURY był !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.