„Lwów po polsku” – promocja trzeciej książki

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” zaprosiło w dniu 10.06.2016 r. (piątek) o godz. 16.30 do sali muzycznej Restauracji Corner Pub w Zamościu (ul. Żeromskiego 6). na promocję trzeciej książki-przewodnika Ksenii Borodin i Iwanny Honak z serii „Lwów po polsku” pt. Znak jakości.
Miasto tworzą tysiące ludzi, a historia zachowuje imiona tylko niewielu z nich. Zazwyczaj najdłużej w ludzkiej pamięci żyją utalentowani wojskowi czy odważni powstańcy, mądrzy albo surowi włodarze czy nieszczęśliwe ofiary, podczas gdy skromni budowniczowie pozostają gdzieś na ich marginesie. I o ile jeszcze architekta czy rzeźbiarza przyjęto wspominać choćby w ogólnym opisie obiektu, to przedsiębiorców – ludzi, którzy dostarczali materiały do jego budowy, raczej nie.
Lwów – to wyjątkowe miasto, które przechowuje we wdzięcznej pamięci swoich budowniczych, zachowując ich podpisy na odrzwiach, na płytkowych kilimach klatek schodowych, w różnorodnych witrażach i metalowych sklepieniach. Wszędzie – od pokrywy studzienki kanalizacyjnej do elitarnych marmurów, od kraty na piwnicznych oknach do kościelnych rzeźb i fresków – można znaleźć nazwy przedsiębiorców i nazwiska artystów, jako swego rodzaju znak jakości. Każdy z nich w miarę swoich możliwości i talentów tworzył Lwów swoich marzeń, własnym imieniem gwarantując wysoki poziom wykonanej pracy.
Ksenia Borodin – dr nauk filologicznych, docent, profesor Międzynarodowej Akademii Kadrowej, wykładowca Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu i Przykarpackiego Instytutu im. M. Hruszewskiego MAKP.
Iwanna Honak – przewodnik po Lwowie, wykładowca Przykarpackiego Instytutu im.
M. Hruszewskiego MAKP, obroniła pracę doktorską z ekonomiki turystyki.

Foto; Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *