Konkurs „Powietrze bez śmieci” w zamojskiej 10-tce

24 stycznia 2018 roku o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu, odbyła się konferencja prasowa,dotycząca udziału szkoły w konkursie pod hasłem „ Rodzice i dzieci -Powietrze bez śmieci” . Miasto Zamość wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „ Rodzice i dzieci -Powietrze bez śmieci” a Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu jest jej przedstawicielem.

Pani dyr. Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu Dorota Pintal poinformowała o w/w akcji,zaprezentowany został film nagrany przez dzieci o akcji „ Rodzice i dzieci -Powietrze bez śmieci” a na zakończenie konferencji przybyli dziennikarze otrzymali kwiaty zapobiegające smogowi.

Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja na temat smogu – czym jest i jak sobie z nim radzić. Działania skierowane są do lokalnych społeczności oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ich ramach organizatorzy akcji zachęcają społeczności do głosowania na wybrane lokalizacje, by zdobyć Naukową Stację PGNiG oraz do prowadzenia zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane materiały, gdzie nagrodą jest wyposażenie pracowni przyrodniczej.

PGNiG postanowiło podjąć działania mające na celu zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim. Tak narodziła się społeczna kampania edukacyjna
Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!

Edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Projekt opiera się na dwóch filarach:
• działaniach skierowanych do polskich rodzin, przez realizację konkursu dla lokalnych społeczności oraz
• budowaniu odpowiednich nawyków u przyszłych pokoleń, wdrażając program edukacyjny dla szkół podstawowych.

Całość swoją wiedzą i autorytetem wspiera znany dziennikarz popularnonaukowy – Radek Brzózka.

Akcja polega na edukowaniu ale również na głosowaniu na daną gminę. Głosowanie podzielone jest na 5 etapów. Lokalizacja, która będzie pierwsza w rankinu na koniec danego etapu wygrywa Naukową Stację Zabaw PGNiG. Głosy obliczane są na podstawie stosunku pomiędzy liczbą mieszkańców w danej gminie, a liczbą oddanych głosów. Tym samym wszyscy, niezależnie od wielkości gminy, mają równe szanse.

Przy głosowaniu należy odnaleźć i zagłosować na 20. Zamość Peowiaków 30a woj.lubelskie

Głosować można oddawać  TUTAJ

Konkurs „ Rodzice i dzieci – Powietrze bez śmieci” w zamojskiej 10-tce

Konkurs „ Rodzice i dzieci – Powietrze bez śmieci” w zamojskiej 10-tce

Opublikowany przez Życie Zamościa 24 stycznia 2018

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *