Koncert symfoniczny ,,Solidarni z Ukrainą”

W niedzielę 20 marca 2022 r., w Kościele pw. Zwiastowania NMP w Zamościu, o godz. 19:15 odbył charytatywny koncert symfoniczny pt.: ,,Solidarni z Ukrainą”

Koncert symfoniczny ,,Solidarni z Ukrainą” wykonała Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka z udziałem gości; Agnieszki Adamczak – sopran, Justyny Kowynia – mezzosopran, Dionizego Płaczkowskiego – tenor, Patryka Rymanowskiego – bas, Chóru miasta Siedlce oraz Konstancińskiego Chóru Kameralnego (Konstancin-Jeziorna).

Przygotowanie chórów – Justyna Kowynia oraz Piotr Stawiarski. W pierwszej części koncertu zebrana publiczność mogła wysłuchać Melodii Myroslava Skoryka oraz IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethoven w wykonaniu samej Orkiestry Symfonicznej, natomiast druga część to koncert Orkiestry z chórami i solistami.

Po wysłuchaniu koncertu przy wyjściu z kościoła publiczność mogła złożyć datki na pomoc uchodźcom.Całość przychodu z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz organizacji pomocy i pobytu uchodźcom wojennym i rannym z Ukrainy Fundacji Leny Grochowskiej z siedzibą w Siedlcach.

Organizację koncertu darowizną wsparła Polska Spółka Gazownictwa.

 

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *