Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”

W Zamojskim Domu Kultury 29 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 odbył się Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”

Wspaniale, że nasz ,,Ambasador Zamościa” Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, kultywuje i pielęgnuje naszą polską tradycję kolędowania. Ogromne podziękowania dla przygotowujących program, że w koncercie uczestniczyły wszystkie grupy zarówno od najmłodszej do najstarszej i mogliśmy zobaczyć naszą Polską kulturę i tożsamość śpiewania polskich kolę, pastorałek, tańców ludowych.

Zebrana publiczność mogła wysłuchać kolęd i pastorałek takich jak; “Wilijną Pastorałkę”, Bóg się Rodzi , Północ już była , Gdy śliczna Panna , Z narodzenia Pana, Jam jest dudka,.Hej kolęda, kolęda, Pastorałka od serca; Narodził się w stajni, To już pora na Wigilię, Gwiazda na kiju , Kaczka Pstra, Zeszliśmy się bracia, Biała Pastorałka.

Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Zamościa, dużo koncertuje i organizuje wiele imprez folklorystycznych, m.in. od 2002 roku jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego “Eurofolk”. Działalność zespołu wspomaga Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” założone w 1996 roku.

Założycielem,  kierownikiem artystycznym jak i choreografem jest Jolanta KalinowskaObst. Kapelę ludową przez 15 lat (1985 – 2000) prowadził Waldemar Skóra, od stycznia 2016 roku prowadzi Maciej Szcześniak.

Zespół nagrodzony:
2010 – Medal Wojewody Lubelskiego
2010 – Medal “Zasłużony dla Zamościa”
2011 – tytuł “Ambasador Zamościa” przyznany przez Prezydenta Miasta Zamościa

 

Nasza fotogaleria.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *