Jubileuszowa 40-Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę wyruszyła z Zamościa

Tradycyjnie już, bo 2 sierpnia z Zamościa wyrusza pielgrzymka na Jasną Góry do Częstochowy. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ pielgrzymi wyruszają na pielgrzymi szlak już po raz czterdziesty. Jak każda pielgrzymka, tak również i ta rozpoczęła się od mszy sw. o godz.9,00 w Zamojskiej Katedrze, którą poprowadził bp.Mariusz Leszczyński.

Bp.Mariusz Leszczyński powiedział do pielgrzymów…nasza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza już po raz czterdziesty. Jej hasło brzmi ,,Idziemy w pokoju Chrystusa” Niech to wędrowanie będzie okazją szczególną do wdzięcznej modlitwy za otrzymane łaski, za naszą diecezję 30 lecie jej istnienia a także do błagania Boga o pokój dla naszej ojczyzny, dla nękanej wojną  Ukrainy i dla całego świata.

Początki Pielgrzymki Zamojskiej sięgają roku 1982. Zamość znajdował się wówczas w diecezji lubelskiej, skąd wędrowała już od kilku lat pielgrzymka na Jasną Górę. Przedstawiciele Kurii Biskupiej zaproponowali, aby ziemia zamojska stała się kolebką nowej pielgrzymki do Częstochowy. Organizację jej powierzono ks. Czesławowi Galkowi, ówczesnemu wikariuszowi w zamojskiej kolegiacie. Był to szczególny okres, okres podejmowania działań zmierzających do ocalenia wiary.(więcej o historii pieszej pielgrzymki zamojskiej przeczytamy TUTAJ)

Duchowym Pielgrzymem może zostać każdy, kto pragnie w czasie trwania pielgrzymki poświęci czas na modlitwę w intencji pątników idących na Jasną Górę w dniach 2-14 sierpnia. /informacje/

Jak co roku Pątnikom biorącym udział w Zamojsko-Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę towarzyszy diecezjalna rozgłośnia radiowam, która przygotowała program, z myślą o tych, którzy pozostali w domach:

godz. 8.30 Msza Św. (3-6.08), godz. 7.00 (8-13.08)

godz. 11:15 Flesz Pielgrzymkowy

godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.35 Relacja z trasy

godz. 17.00 Głos z pielgrzymiego szlaku

godz. 17.40 Konferencja Pielgrzymkowa

godz. 19.00 Modlitwa Różańcowa

godz. 20.00 Apel Jasnogórski

Plan trasy 2022

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *