Jubileusz 100-lecia Biblioteki w Zamościu

W bieżącym roku Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu obchodzi setne urodziny.  Z tej okazji odbywały się liczne wydarzenia popularyzujące czytanie i literaturę.  Zwieńczeniem obchodów było w dniu 1 grudnia – oficjalne otwarcie nowej siedziby Filii Bibliotecznej nr 6 /na osiedlu Karolówka/ oraz uroczyste spotkanie jubileuszowe . 

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym otwarciem nowego lokalu Filii nr 6, zmodernizowanego w ramach realizacji dwuletniego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Zamość „Biblioteka w nowej przestrzeni – adaptacja i modernizacja”.

Filia, obsługująca około 4 500 mieszkańców zyskała nowocześnie urządzony i wyposażony lokal. Na pamiątkę obchodów Jubileuszu w ścianę nowej siedziby Filii nr 6 wmurowano kapsułę czasu, która otwarta zostanie za 70 lat.

Dalsza część wydarzenia, podsumowująca całoroczny cykl obchodów jubileuszowych, odbyła się w Zamojskim Domu Kultury. Dalsza część to krótka opowieść o bibliotece, wystąpienia okolicznościowe Dyrektora Biblioteki Piotra Bartnika, osób patronujących obchodom jubileuszowym i zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz koncert Łukasza Jemioły z zespołem.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *