Jedyna w swoim rodzaju wystawa fotografii już w Zamościu

Wczoraj (8 stycznia) w Zamojskim Domu Kultury otwarto wyjątkową i niepowtarzalną wystawę  Excelence FIAP Polska. Prezentacja to nie tylko wystawa ale też i aukcja prac.

FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich . Excelence FIAP to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację. W tłumaczeniu na nasz język oznacza to wybitnego artystę sztuki fotograficznej. Starać się o niego może każdy fotograf, tak profesjonalny jak i amator. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że od blisko 70 lat tylko kilkudziesięciu Polaków uzyskało ów tytuł. W Polsce aktualnie żyje 23 artystów posiadających ten tytuł.

W Zamościu swoje prace prezentują: Marcin Bawiec, Cezary Dubiel, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak oraz Grzegorz Wójcik.

Zamość jest jednym z kilku miast na trasie tej wystawy prezentującej 66 limitowanych fotografii o zróżnicowanej tematyce, przygotowanych w różnych technikach, spełniających wymogi kolekcjonerskie. Są to najlepsze prace z ponad 250 zdjęć zakwalifikowanych komisyjnie do wystawy.

Patronat nad wystawą objęło stowarzyszenie Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, które w 2020 roku świętuje swoje 25-lecie. Jest mi niezmiernie miło, że wystawa Excelence FIAP Polska rozpoczyna obchody jubileuszowe.

Wystawa dostępna będzie do 26 stycznia.

Otwarcie wyjątkowej wystawy fotografii Exellence FIAP Polska w Zamojski Dom Kultury

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 8 stycznia 2020
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *