IV Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych „Grajmy razem”

W dniach 26-28 marca 2015 roku w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu na fortepianach KAWAI i KAWAI SHIGERU odbył się IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS DUETÓW FORTEPIANOWYCH „GRAJMY RAZEM”

Celem Konkursu była popularyzacja duetu jako formy muzykowania zespołowego, konfrontacja osiągnięć artystycznych uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, wymiana doświadczeń pedagogów oraz poszerzanie znajomości literatury fortepianowej.

Przesłuchania przebiegały w następujących grupach: I grupa – uczniowie klas I – III c. 6-letniego i I-II c. 4-letniego II grupa – uczniowie klas IV – VI c. 6-letniego i III – IV c. 4-letniego III grupa – uczniowie szkół muzycznych II stopnia W przypadku duetu złożonego z uczniów różnych grup został on zakwalifikowany do grupy wyższej.

Program Konkursu obejmował utwory na 4 ręce oraz na 2 fortepiany /do wyboru/. Uczestnicy prezentowali dwa lub trzy utwory o zróżnicowanym charakterze, w tym minimum jedną pozycję (całość lub wybrane części cyklu) kompozytora polskiego lub francuskiego, skomponowaną oryginalnie na duet fortepianowy. Dopuszczone było wykonanie programu z nut.

Czas trwania programów w poszczególnych grupach:
I grupa – od 4 do 7 minut,
II grupa – od 8 do 10 minut,
III grupa – od 15 do 20 minut.

Konkurs organizowany był pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Prezydenta Miasta Zamość przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola
Szymanowskiego w Zamościu oraz Stowarzyszenie Chór Ziemi Zamojskiej „ Contra”.

Wyniki konkursu możemy zobaczyć TUTAJ
http://www.psmzam.pl/index.php?strona=okdf_gl.html

Fotorelacja: Mirosław Chmiel
 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *