Mistrzostwa w w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Zamościu

19.05.2017 r. o godz. 14.00 w Centrum Informacji Turystycznej „Luneta” odbyła się Konferencja Prasowa Lubelskiego Związku Karate na temat organizacji XXVIII Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Zamościu.

W konferencji uczestniczyli: Prezydent Miasta Zamość  Andrzej Wnuk, Prezydent Światowej Federeacji Karate Tradycyjnego  Włodzimierz Kwieciński, Janusz Kawałko- Rzecznik Prasowy Polskiego Związek Karate Tradycyjnego, Andrzej Maciejewski Prezes Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener Kadry Narodowej Juniorów w karate tradycyjnym oraz zamojscy zawodnicy, członkowie Kadry Narodowej Juniorów Marta Czapka i Kacper Pańko.

Tematem konferencji była organizacja XXVIII Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych  w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, Zamość 16-18.06.2017 (koncepcja organizacyjna, program realizacji oraz prognozy sportowe);
– kierunki rozwoju karate tradycyjnego w Polsce i na świecie (min.: przedstawienie programu ” Mali Wspaniali”, Projekt miejskich sal treningowych oraz organizacja klubowych MIstrzostw Europy i Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym' Lubelszczyzna 2017)

W XXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych  w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 organizowanych w Zamościu weźmie udział około 500 zawodników, którzy rozegrają turnieje w czterech kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane będą na nowej hali sportowej OSiR w Zamościu a finały jeśli dopisze pogoda rozgrywane byłyby na Rynku Wielkim.

DLACZEGO W ZAMOŚCIU !

Prezydent Światowej Federeacji Karate Tradycyjnego  Włodzimierz Kwieciński powiedział….,,Drodzy państwo ,Zamość z bardzo prostej przyczyny. Andrzej Maciejewski ,który tutaj jest głównym inspiratorem tego działania tu na Zamojszczyźnie czy Lubelszczyźnie, Biłogorajszczyźnie organizuje najstarszy turniej w Polsce w karate tradycyjnym i w ogóle w karate jest to najdłużej trwające przedsięwzięcie, któro skupia młodzież co roku w czasie lata, najczęściej jest to lipiec są to zawody pod nazwą Puchar Roztocza. Teraz będą to już 31 -wsze. Jesteśmy tu bo widzę jak to miasto się rozwija, to jest coś fantastycznego . Nigdy nie odmawiam pobytu , treningu z młodzieżą. Zamość Twierdza Otwarta, dojo w kazamatach gdzie odbywają się treningi, treningi na Rynku Wielkim, biegi przez park ,Rynek bez względu na pogodę są dla mnie nie zapomnianym przeżyciem . Chciałbym dożyć sędziwych lat i przyjeżdżać tu ćwiczyć i dlatego TUTAJ SĄ MISTRZOSTWA, tutaj jest nasz rzecznik prasowy, tutaj jest duch, który jest nie oceniony….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *