Mistrzostwa w w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Zamościu

19.05.2017 r. o godz. 14.00 w Centrum Informacji Turystycznej „Luneta” odbyła się Konferencja Prasowa Lubelskiego Związku Karate na temat organizacji XXVIII Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Zamościu.

W konferencji uczestniczyli: Prezydent Miasta Zamość  Andrzej Wnuk, Prezydent Światowej Federeacji Karate Tradycyjnego  Włodzimierz Kwieciński, Janusz Kawałko- Rzecznik Prasowy Polskiego Związek Karate Tradycyjnego, Andrzej Maciejewski Prezes Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener Kadry Narodowej Juniorów w karate tradycyjnym oraz zamojscy zawodnicy, członkowie Kadry Narodowej Juniorów Marta Czapka i Kacper Pańko.

Tematem konferencji była organizacja XXVIII Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych  w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, Zamość 16-18.06.2017 (koncepcja organizacyjna, program realizacji oraz prognozy sportowe);
– kierunki rozwoju karate tradycyjnego w Polsce i na świecie (min.: przedstawienie programu ” Mali Wspaniali”, Projekt miejskich sal treningowych oraz organizacja klubowych MIstrzostw Europy i Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym’ Lubelszczyzna 2017)

W XXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych  w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 organizowanych w Zamościu weźmie udział około 500 zawodników, którzy rozegrają turnieje w czterech kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane będą na nowej hali sportowej OSiR w Zamościu a finały jeśli dopisze pogoda rozgrywane byłyby na Rynku Wielkim.

DLACZEGO W ZAMOŚCIU !

Prezydent Światowej Federeacji Karate Tradycyjnego  Włodzimierz Kwieciński powiedział….,,Drodzy państwo ,Zamość z bardzo prostej przyczyny. Andrzej Maciejewski ,który tutaj jest głównym inspiratorem tego działania tu na Zamojszczyźnie czy Lubelszczyźnie, Biłogorajszczyźnie organizuje najstarszy turniej w Polsce w karate tradycyjnym i w ogóle w karate jest to najdłużej trwające przedsięwzięcie, któro skupia młodzież co roku w czasie lata, najczęściej jest to lipiec są to zawody pod nazwą Puchar Roztocza. Teraz będą to już 31 -wsze. Jesteśmy tu bo widzę jak to miasto się rozwija, to jest coś fantastycznego . Nigdy nie odmawiam pobytu , treningu z młodzieżą. Zamość Twierdza Otwarta, dojo w kazamatach gdzie odbywają się treningi, treningi na Rynku Wielkim, biegi przez park ,Rynek bez względu na pogodę są dla mnie nie zapomnianym przeżyciem . Chciałbym dożyć sędziwych lat i przyjeżdżać tu ćwiczyć i dlatego TUTAJ SĄ MISTRZOSTWA, tutaj jest nasz rzecznik prasowy, tutaj jest duch, który jest nie oceniony….

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *