Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w PWSZ

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu 12 października br. (czwartek) o godz. 11 w auli Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ w Zamościu, ul. Zamoyskiego 64 odbyła się  INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

Inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru uczelni do auli Instytutu,odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie odbyło się powitanie zebranych gości i studentów przez JM Rektora PWSZ w Zamościu dra hab. Andrzeja Samborskiego. Rektora PWSZ w Zamościu wręczył laur „Zasłużony dla Uczelni”dla pani dr Ireny Kurzępy. Po tym miłym akcencie nastąpiła immatrykulacja studentów I roku i wystąpienie przedstawiciela studentów.
Gaude Mater Polonia zaśpiewał Chór działający przy I LO w Zamościu pod dyrekcją ks. Jerzego Frankiewicza.
Wykład inauguracyjny przedstawiła mgr Zofia Małas, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych – „Zabezpieczenie społeczeństwa polskiego w świadczenia pielęgniarskie i położnicze”

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu nowy rok akademicki rozpoczęło 350 studentów pierwszego rocznika. Ogółem na uczelni studiuje około 900 studentów na 10 kierunkach. W nowym roku akademickim nowi studenci rozpoczęli studia na 8 kierunkach; filologia angielska, pedagogika, pielęgniarstwo , turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo narodowe, mechanika i budowa maszyn, logistyka, finanse i rachunkowość. Na nowym kierunku jakim jest pielęgniarstwo studia rozpoczęło 60 studentów czyli komplet.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *