Gala V Orszaku Trzech króli w Zamościu

Dzisiaj (30 stycznia) w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Uroczystość poprowadziła Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Nie zabrakło także Szkoły Muzycznej Yamaha, która o oprawę muzyczną dbała także na samym Orszaku.

W uroczystości udział wzięli aktorzy którzy wcielili się w orszakowe postacie, przedstawiciele władz, duchowieństwa, Fundacji Orszak Trzech Króli z Warszawy, a także przedstawiciele instytucji wspierających organizację tych największych ulicznych jasełek. Nie zabrakło wiceprezydent Zamościa Małgorzaty Bzówki oraz dyrekcji Wydziału Oświaty w osobach dyrektor Agnieszki Kowal i wicedyrektora Jerzego Michalskiego.

Wszyscy z rąk Małgorzaty Farion otrzymali podziękowania i upominki. Na koniec – tradycyjnie już – na wszystkich czekały trzy królewskie torty.

Przypomnijmy, tegoroczny Orszak przeszedł ulicami miasta w niedzielę oczywiście 6 stycznia. Tegoroczna trasa przebiegała ulicami: Kardynała S. Wyszyńskiego, Peowiaków, Partyzantów, Grodzką na Rynek Wielki. Zaprezentowano trzy scenki jasełkowe z czego pierwszą już na schodach kościoła Matki Boskiej Królowej Polski, gdzie odbyła się inaugurująca marsz msza św. Kolejną scenę odegrano pod budynkiem Urzędu Gminy Zamość, a miejscem ostatniej była scena na Rynku Wielkim.

Tegoroczny Orszak przypadł w 20 rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu, dlatego też trasa przemarszu przebiegła wyżej wymienionymi ulicami. a mszę odprawiono właśnie w miejscu, gdzie Eucharystię sprawował Papież Polak.

Naszą relację – fotograficzna i filmową – z V Orszaku Trzech Króli znajdziecie TUTAJ

Trzej Królowie przeszli ulicami Zamościa

Zapraszamy na fotorelację i film z dzisiejszej Gali

Gala V Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 30 stycznia 2019

Gala V Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 30 stycznia 2019

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *