Dzień Otwarty i konferencja w ZOO

20 października br. odbyło się oficjalne otwarcie nowych obiektów na terenie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu, czyli pawilonu dla hipopotamów karłowatych, tapirów, kapibar i mar patagońskich oraz trzech pawilonów dla ptactwa wodnego.

Z tej to okazji odbyła się przed południem konferencja podsumowująca projekt modernizacji ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz koncepcji utworzenia strefy rekreacji w Rzeszowie. W podziękowaniu za dobrą współpracę między miastami Prezydent Andrzej Wnuk wręczył akwarele Stanisława Pasiecznego – obrazy.otrzymali:

  • Taras Jakovlev – I Zastępca Mera Miasta Łucka
  • Tomasz Jędrzejewski – Koordynator Zespołu we Wspólnym Sekretariacie Technicznym odpowiedzialnym za prowadzenie programu Polska – Białoruś – Ukraina
  • Aleksandra Wąsowicz – Duch – Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Pawilony zostały wybudowane w ramach projektu „Modernizacja ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz opracowanie koncepcji utworzenia strefy rekreacji w Rzeszowie w celu rozwoju transgranicznej kwalifikowanej turystyki przyrodniczej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007 – 2013. Był to  Dzień Otwarty ZOO, czyli dzień w którym zwiedzanie ZOO jest bezpłatne. Na ten dzień zaplanowano atrakcje dla zwiedzających.

W organizację uroczystości włączyła się Służba Celna, która w wzięła udział w działaniach promocyjnych i informacyjnych związanych z tematyką CITES.

Do zamojskiego ZOO została sprowadzona na początku września samica hipopotama z Holandii z GaiaZOO miasta Kerkrade i ma na imię Fuki.

Fotorelacja Janek Cios
Konferencja
Oficjalne otwarcie

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *