Dynamizm, dzika natura, wielkomiejski zgiełk …..

Zderzenie, czasami zupełnie przeciwstawnych emocji zobaczyć można w prezentowanej w Muzeum Sakralnym Katedry Zamojskiej w Wikarówce przy ul. Kolegiackiej 3 wystawie malarstwa.

Autorką prac jest zmarła tragicznie w ubiegłym roku pochodząca z Zamościa Marta Pleskaczyńska.

Wystawa prac pokazuje artystkę wrażliwą a zrazem drapieżną, której sztuka czeka na odkrycie. Miała niespełna 28 lat, kiedy przed rokiem tragiczna śmierć przerwała jej życie. Urodzona w Zamościu. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 7 i Liceum Plastycznego w Zamościu . Swoje pasje rozwijała również w zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury. Malarstwo studiowała w Krakowie, a w 2017 wyjechała do Nowego Jorku i tam kontynuowała studia. Gdy wróciła do kraju, zamieszkała w Warszawie. Czołowym większość jej olejnych obrazów i rysunkowych szkiców jest dzika natura. Obrazy przedstawiają będące w ruchu dzikie zwierzęta. Ich ekspresję potęguje żywiołowy kolor, obrazy oddają też nastroje i emocje – od idyllicznej harmonii natury do bezwzględnej walki o przetrwanie.

Artystkę oprócz natury fascynowało także życie wielkich metropolii. Na płótnach zobaczyć możemy miejskie pejzaże pełne są żywych barw, neonowych świateł, jaskrawo kolorowych reklam, afiszy, banerów. To one sztucznie ożywiają ulice i magnetycznie. Patrząc na płótna artystki odczuwa się dynamikę i energie płynącą z przekazu który iluminuje i oszałamia.

Niektóre z prezentowanych prac można nabyć -szczegóły na stronie zmarłej artystki: http://pleskaczynska.pl

Wystawę można oglądać wg zamieszczonego na poniższym plakacie harmonogramu

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu wystawy – aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II + M.Zuiko Digital ED 7‑14 mm F2.8 PRO

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *