,, Deus ex machina ” – wystawa fotografii Waldemara Siatki

,, Deus ex machina ” – wystawa fotografii Waldemara Siatki

,, Technologię odkryliśmy prawie na samym początku. Towarzyszy nam, odkąd zaczęliśmy czynić sobie ziemię poddaną. Pod różnymi postaciami przenika nasze życie i wpływa na nie. Stale i wciąż i tak bardzo, że prawie jej nie dostrzegamy. Stanowi jakby własny wszechświat który przenika się z naszym i który stale chcemy rozwijać i zmieniać. Nie myślimy o nim a przecież jest.”
To motto wystawy fotografii ,, Deus ex machina ” Waldemara Siatki. Autor z wykształcenia teleinformatyk fotografuje amatorsko od 1990 roku. Pełni funkcje Sekretarza Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sekretarza Zarządu Okręgu Roztoczańskiego i Podkarpackiego Związku Fotografów Przyrody. Jest członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa w
Radomsku i Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców.
Prezentowane na wystawie prace powstały podczas projektu realizowanego w Muzeum Lotnictwa w Krakowie w maju 2014 roku.
Opowiadają o fascynacji autora Światem techniki i jego oddziaływaniem na nasze codzienne życie. Motywy fotograficzne są wszędzie. Autor wystawy znalazł je w częściach samolotu. Proste w formie fragmenty przy odpowiednim rozłożeniu świateł i cieni jakże wyglądają inaczej. O pięknie obrazu stanowi pełna i harmonijna gama walorów tj. takie rozłożenie świateł i cieni by obraz był przyjemny dla oka i prowadził do zrozumienia jego treści. W mistrzowski sposób autor operując światłem i ostrością pokazał nam ile banalne i proste elementy ,, maszyny ” mają w sobie tajemniczości i piękna.
Wystawę można oglądać w Galerii Fotografii Stylowy.

Fotorelacja, tekst Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *