Cichy znowu w Zamościu! – 07.11.2014 r.

W restauracji Corner Pub przy ulicy Żeromskiego 8, w piątek, 7 listopada o godzinie 20.00.odbyło się spotkanie ze słynnym himalaistą.

Już po raz drugi w tym roku słynny himalaista, Leszek Cichy, zawitał do Zamościa. Tym razem poznaliśmy także jego małozonkę, która również uczestniczy w jego niektórych wyprawach.

Żona opowiadała o swoich wrażeniach i stwierdziła, że dla niej to także wielka przyjemność i możliwość poznawania świata obok swojego znanego męża. Wspólnie byli wielokrotnie w Himalajach, udało im się także razem wejść m.in. na Mount Blanc, Kilimandżaro czy Górę Kościuszki w Australii.

Spotkanie oczywiście prowadził Leszek Cichy, który opowiedział o najwyższych 8-tysięcznikach, ich ciekawostkach, specyfice, a także swoich drogach wejścia. Dowiedzieliśmy się także o różnicach pomiędzy szczytami Karakorum i tych w Himalajach. Pan Leszek po swojej prezentacji odpowiadał na pytania tłumnie przybyłych miłośników gór wysokich. Nie obyło się też od pytań o tragedie w górach, w tym ostatnie np. na Broad Peak. Dowiedzieliśmy się także o technice i predyspozycjach, jakie powinno się mieć, aby te najwyższe góry zdobywać.

Po spotkaniu otwartym odbyła się odprawa z uczestnikami wyjazdu do Afryki na Kilimandżaro w styczniu i lutym 2015. Grupa składa się z 14 osób z Zamościa, Lublina i Warszawy. Patronem medialnym wyprawy jest Katolickie Radio Zamość. Organizator wyprawy, Pan Jacek Podkościelny, pokazał także koszulkę wyprawową na “dach Afryki” z logo Zamojskiego Towarzystwa Turystyki Górskiej, Radia Katolickiego Zamość, flagą Polski, nazwami miast, skąd pochodzą uczestnicy oraz z datą i celem wyprawy.

Wyprawę 30 stycznia poprowadzi Pan Leszek Cichy, a oprócz wejścia na Kilimandżaro uczestnicy zwiedza parki narodowe Tanzanii oraz wyspę Zanzibar.

Tekst: Jacek Podkościelny
Fotorelacja: Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *