Chłopcy Malowani – V Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

7 kwietnia, w sali widowiskowej Klubu Batalionowego przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu odbył się V Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani”

Wydarzenie jest wspólnym dziełem Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość i Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjum ( klasy I–III), którzy pragnęli stanąć do rywalizacji artystycznej. W tym roku w piątej, jubileuszowej edycji Konkursu udział wzięło około 100 uczestników z terenu całego województwa lubelskiego. Zaprezentowali się soliści, duety, zespoły i chóry.

I miejsce jury przyznało Aleksandrze Bełz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu. II miejsce zdobył zespół „Oni” z gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie. III miejsce jury przyznało Patrycji Chwale z Zespołu Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej.

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: zespół „Forte”z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, Karolina Szeremeta z Gimnazjum w Komarowie-Osadzie i Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Swoje wyróżnienia przyznał także Dowódca 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu, ppłk Leszek Winogrodzki. Otrzymali je: zespół „Oni” z Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie oraz zespół „Młode Żywioły” z Gimnazjum w Szczebrzeszynie.

Wyróżnienia Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg Zamość Posła Sławomira  Zawiślaka otrzymały: Julia Stepaniuk z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, chór szkolny „ECHO” z Gimnazjum w Komarowie – Osadzie, Natalia Kolano i Michał Warchoł ze Smart School w Zamościu, Amelia Juszczak z I Społecznego Gimnazjum w Zamościu, Katarzyna Horoszkiewicz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, zespół wokalny z Gimnazjum w Gromadzie w składzie: Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, maja Sokołowska.

Występy oceniało jury w składzie: Agnieszka Biernacka – kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, dr Ryszard Maleszyk – nauczyciel LO CSM Zamość, Miłosz Ferenc – instruktor Klubu Batalionowego.

W prezentowanym przez młodych artystów repertuarze pojawiły się wykonania takich utworów jak: „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Pałacyk Michla”, „Dziś idę walczyć mamo”.
– Mamy nadzieję, że nasz konkurs pozwoli z jednej strony rozwinąć uzdolnionym uczniom swój talent artystyczny, z drugiej zaś był dobrą okazją do sprawdzenia się na polu rywalizacji scenicznej.- mówi Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor LO CSM Zamość.

IV Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” wspierali: Artis Hotel & Spa, PKP LHS, restauracja „Aleje Smaku, Verona” Cafe, OSK „Cabrio”, Prezes Stowarzyszenia Padwa Północy Paweł Miszczuk, Cukiernia Mariusz Wasil, Radny Rady Miasta Zamość Adam Pawlik, Radny Gminy Nielisz Sebastian Paul, którzy ufundowali nagrody dla laureatów konkursu oraz zapewnili poczęstunek dla uczestników i gości.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość poseł Sławomir Zawiślak.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *