Aleksander Doba zakończył 3. Zamojski  Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”

Aleksander Doba czyli Olo Doba 24 października 2017 był gościem specjalnym 3. Zamojskiego  Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe” , które odbywały się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

W finale festiwalu, widzowie w pierwszej części obejrzeli  projekcję filmu „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”  i po projekcji odbyło się spotkanie z Aleksandrem Dobą, trzykrotnym zdobywcą Atlantyku w samotnych rejsach kajakiem, którego powitał organizator Festiwalu Jacek Podkościelny i prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Aleksander Doba 16 maja wyruszył z Nowego Jorku, pokonał ponad 4 100 mil morskich i wreszcie – po niemal czterech miesiącach spędzonych na morzu – dopłynął do francuskiego portu. Spośród trzech wypraw ta ostatnia realizowana trasą północnoatlantycką,  zresztą z przewidywaniami, była najtrudniejsza.

Olo Doba to człowiek pełen optymizmu, radości, pozytywnego myślenia, szczerości, humoru i radosnego podejścia również do swojej osoby. Wspaniały kontakt z publicznością zarówno z tą najmłodszą jak i starszą pokazały, że potrafi cieszyć się każdą chwilą. Zaprasza gorąco do rozdawania uśmiechu wszystkim dookoła aby świat był piękniejszy a przez to radośniejszy. Spotkanie z panem Aleksandrem Dobą zapewne długo zapadnie w sercach i pomoże również w naszym osobistym życiu podejmować wyzwania i realizować marzenia, jak powiedział Gość specjalny 3. Zamojskiego  Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Trzeba również podkreślić,że pan Aleksander bardzo duży nacisk kładzie i podkreśla i chwali się, że jest POLAKIEM.

Aleksander Doba (ur. 9 września 1946 w Swarzędzu) – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. 19 marca 2015 został honorowym obywatelem Swarzędza.

Organizatorem wydarzenia było Zamojskie Towarzystwo Turystyczne, współorganizatorem Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Zapraszamy na wspomnienia i emocje.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *