8 Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek – koncert w Kościele Matki Bożej Kr. Polski w Zamościu

W Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu 26 grudnia o godz.19.00 odbył się pierwszy koncert, w ramach organizowanego już po raz 8, Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek.

W koncercie wystąpili;
Chór Ziemi Zamojskiej ,,Contra” pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej, który istnieje od 2009 r. Obecnym dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Katarzyna Wasilewska – skrzypaczka, wokalistka, dyrygent, nauczycielka z pasją.
Magdalena Sałamacha — wokal
Absolwentka   Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego I i II st. w Zamościu w klasie skrzypiec pana Władysława Swachy. Również magister fizjoterapii czynnie pracujący w zawodzie z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym. Laureatka 3 miejsca 43 międzynarodowych spotkań wokalistów jazzowych. Obecnie- studentka 2 roku na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie pani Magdy Stopy.
Mariusz Mądrzak — wokal
Zamojski wokalista związany z takimi wydarzeniami w diecezji zamojsko – lubaczowskiej jak Jezus na wschodzie, Exodus młodych, piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
Krzysztof Nowak — gitara basowa,nauczyciel muzyki, basista Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel zespołu Texasy
Arkadiusz Rozmus-instrumenty klawiszowe,student informatyki
Wiktor Strzałkowski — perkusja, maturzysta 2 Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, udzielający się od kilku lat w zamojskich zespołach.

Uczestnicy koncertu zaprezentowali zebranej publiczności takie utwory jak ;
Chór Ziemi Zamojskiej ,,Contra” – – Wśród nocnej ciszy- Bracia patrzcie jeno- Ach ubogi żłobie- Święta Panienka- Dziecina mała- Jezusek czuwa
Mariusz Mądrzak – Nie było miejsca dla Ciebie – Na początku było słowo – Pastorałka prosto z nieba – Przybieżeli do Betlejem
Magdalena Sałamacha – Noel – Jezus Malusieńki – Szara kolęda – Świerkowe dni

Przebogata forma muzyczna kolęd ciągle odnawiana i chętnie dostosowywana do aktualnych  trendów, wpływa na ich przetrwanie.Wykonywane utwory pozwoliły wszystkim miłośnikom muzyki na wzniosłe przeżywanie okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na zakończenie koncertu soliści otrzymali od organizatorów piękne anioły, które wykonały chórzystki: Katarzyna Szmidt, Danuta Sierkowska, Wiesława Seredziuk, Katarzyna Brzyska, Jolanta Skrzyńska.

Honorowy patronat sprawują: Ksiądz Biskup Marian Rojek- Ordynariusz Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej oraz Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa.
Organizator: Stowarzyszenie Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”, Klub batalionowy w Zamościu.

Chór Ziemi Zamojskiej ,,Contra'' pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej

8 Roztoczański Koncert Kolęd i PastorałekChór Ziemi Zamojskiej ,,Contra'' pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej

Opublikowany przez Życie Zamościa 27 grudnia 2017

8 Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek Mariusz Mądrzak – wokal Magdalena Sałamacha – skrzypce

8 Roztoczański Koncert Kolęd i PastorałekMariusz Mądrzak – wokalMagdalena Sałamacha – skrzypceKrzysztof Nowak – gitara basowa

Opublikowany przez Życie Zamościa 27 grudnia 2017

8 Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek Magdalena Sałamacha — wokal

8 Roztoczański Koncert Kolęd i PastorałekMagdalena Sałamacha — wokal

Opublikowany przez Życie Zamościa 27 grudnia 2017

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *